Jak zniwelować ból w barku i ramieniu?

3 odpowiedzi
Dzień dobry, 17 dni temu upadłam na stoku całym ciężarem ciała na ramię, udałam się do szpitala, wykonano zdjęcie RTG, które nie wykazało uszkodzeń kości, po 2 tygodniach udałam się do lekarza ortopedy traumatologa, który uznał, że było to skręcenie barku i zapalenie głowy długiej m. dwugłowego ramienia, zalecił leki przeciwbólowe i ciepłe okłady. Przez pierwsze 3 dni ból się nasilił potem nastąpiła poprawa ruchomości (miałam trudność z podnoszeniem ręki do góry). Obecnie nie mogę spać z ręką nad głową i odczuwam bolesność przy odwodzeniu zgiętej ręki ku tyłowi. Jest to mniejszy ból niż parę dni temu, ale momentami jeszcze potrafi zaskoczyć swoją intensywnością. Czy mogę już wrócić do pracy, czy taki ból wskazuje, że nadal powinnam oszczędzać kończynę? Pracuję 8 godz. przy komputerze oraz noszę akta i nie wiem czy sobie nie zaszkodzę bardziej.
Szanowna Pani/Panie
Przy utrzymujących się dolegliwościach bólowych i ograniczeniu ruchomości sugeruję poszerzenie diagnostyki w postaci wykonania badania USG bądź ewentualnie rezonansu magnetycznego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Witam!
Przepraszam, za późną odpowiedź- serwis dopiero 10.03 przekazał Pani pytanie.
W Pani przypadku najprawdopodobniejsze rozpoznania uszkodzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego lub uszkodzenie więzozrostu barkowo- obojczykowego. Zapalenie jest chorobą przewlekłą, a nie urazową. Wymagane jest postawienie ostatecznego rozpoznania i wówczas podanie leków dostawowo lub nawet leczenie operacyjne. Potwierdzenie rozpoznania wykonuje się badaniem USG lub rezonansu magnetycznego.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz
Dzień dobry.
Jeżeli dolegliwości ustępują to znaczy że leczenie przynosi dobre efekty i nie trzeba go modyfikować. Natomiast proszę zwrócić uwagę na ograniczenie ruchomości w stawie ramiennym - jeżeli nie będzie ustępowało należy zgłosić się na wizytę kontrolną celem oceny mięśni i ścięgien stożka rotatorów i obrąbka stawu ramiennego.
Jeżeli przy wysiłku dalej staw boli to proszę jeszcze go około 1-2 tygodni oszczędzać, natomiast jeżeli dolegliwości przez ten czas nie miną potrzebna będzie ponowna konsultacja ortopedyczna.
W razie potrzeby zapraszam.