Jak wygląda leczenie ząbków u dzieci do 3 roku życia?

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Chciałabym zapytać jak wygląda leczenie ząbków u dzieci do lat 3. Istnieje jakieś znieczulenie czy cokolwiek by dziecko czuło się komfortowo i na spokojnie dało zrobić ząbka. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Jeśli jest to początkowa próchnica to stosujemy lapisowanie czyli utwardzanie chorej zębiny i szkliwa azotanem srebra. W innym przypadku leczymy standardowo wykorzystując znieczulenie miejscowe żelem. Często rozmowa z dzieckiem i wytłumaczenie mu co będzie robione wystarczy, aby wykonać zabieg. W trudnych sytuacjach stosuje się podtlenek azotu do oddychania przed leczeniem w cele uspokojenia dziecka. Zapraszamy na wizytę adaptacyjną, badanie i ustalenie planu leczenia.
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam! Mały Pacjent w gabinecie stomatologicznym to wyzwanie szczególnie dla Rodziców. Dzieci są bardzo spostrzegawcze i reagują na strach Rodzica, czy uczucie niepokoju, gdy Mały Pacjent siedzi na fotelu stomatologicznym. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego lub innych środków "rozweselających". Krzyk dziecka u stomatologa to głównie wybieg, aby wyjść z gabinetu. Dlatego należy wdrożyć wizyty adaptacyjne, aby dziecko zapoznało się z nowym otoczeniem i lekarzem. Podczas tych wizyt nie podejmujemy leczenia a jedynie wprowadzamy maluszka w nowy świat gabinetu lekarskiego. Bardzo ważne jest przygotowanie maluszka już w domu, gdy zaczynamy rozmawiać z dzieckiem o potrzebie leczenia ząbków, o tym, że jest takie miejsce, gdzie można je sprawdzić, czy ząbki są dobrze szczotkowane a w razie potrzeby leczone. Po wizytach adaptacyjnych zaczynamy konsekwentne leczenie nie ulegając wszelkim działaniom dziecka, tu piszę o płaczu i nawet histerii. Już po pierwszej, skutecznej wizycie nasz maluch będzie wiedział, że wszelkie uniki są bezcelowe. Tak wprowadzamy dziecko w świat leczenia ząbków. Nie możemy ulec wybiegom malucha, gdyż wtedy faktycznie nie opanuje Pani dziecka w gabinecie stomatologicznym. Tak wygląda prawidłowe podejście do początków oswajania dziecka z potrzebą wizyt u stomatologa. Z medycznego punktu widzenia znieczulenie ogólne jest niezbędne tylko u dzieci chorych na zespół Downa lub inne inne wady sprzężone. Prawidłowe przygotowania Małego Pacjenta nie wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego. Dzieci leczę od lat i jest to sprawdzona metoda wprowadzania dziecka w świat stomatologii.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska
Staramy się podać znieczulenie,aby dziecko było spokojne :) o ile nie ma wcześniejszej traum, to z reguły się udaje :) najpierw miejsce wkłucia smarujemy specjalnym znieczulający zelm,aby zabieg był jak najbardziej komfortowy, a potem pomalutku spłukujemy środek znieczulający.

Eksperci

Anna Stangiewicz

Anna Stangiewicz

Stomatolog

Łomianki

Danuta Stawska

Danuta Stawska

Stomatolog

Tczew

Wioletta Nowicka

Wioletta Nowicka

Stomatolog

Rawa Mazowiecka

Robert Wcisło

Robert Wcisło

Stomatolog

Częstochowa

Anna Grażyna Lewandowska-Kajdy

Anna Grażyna Lewandowska-Kajdy

Stomatolog, Protetyk stomatologiczny

Warszawa

umów wizytę
Adrianna Sułkowska

Adrianna Sułkowska

Stomatolog

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 20 pytań dotyczących usługi: próchnica
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.