Jak radzić sobie ze spadkiem libido?

6 odpowiedzi
Mam 27 lat. Przez długi czas pracowałem na nocne zmiany i wtedy zauważyłem mocny spadek libido. Teraz pracuje na trzy zmiany, ale libido nie zwiększyło swojego poziomu. Z dziewczyną wszystko nam się dobrze układa, nawet w seksie (jak już do niego dojdzie), ale problemem jest częstotliwość. Czasem przez miesiąc nie mam ochoty, przez co nasz związek wiele na tym traci. Dziewczyna myśli, że to jej wina, że mi się nie podoba, a tak wcale nie jest. Prosiłbym o poradę, jakie badania można w tym celu zrobić? Czy są jakieś leki dostępne bez recepty (bez dużych skutków ubocznych), które pomogłyby mi podnieść libido?
Witam, informacji nt Pana problemu proszę szukać u lekarza seksuologa, Pozdrawiam

Szanowny panie, to są pytania do seksuologa. Ja jestem psychoterapeutą. Katarzyna Klimowicz
Myślę, że powinien Pan zacząć od rozmowy z lekarzem pierwszego kontaktu. Czy ma Pan wykonane podstawowe badania? Przyczyny mogą być różne, np. przeciążenie, stres, ale także rozwijająca się choroba. Ja jestem psychoterapeutą, więc ze mną mógłby Pan rozmawiać o aspekcie emocjonalnym problemu.
Dzień dobry!
Na początek mojej odpowiedzi chcę stwierdzić, że odwagą zadania tego pytania, otwiera Pan sobie drogę do konkretnej, skutecznej pomocy oraz pomaga Pan tym mężczyznom, którzy takiej odwagi nie mają.
Proponuję kontakt z seksuologiem. On ma możliwość wskazać, w jakim obszarze leży problem. Jeśli potrzeba, skieruje Pana na badania (w jakiej kondycji jest pana organizm) czy zapisze odpowiednie leki, dobierze ich siłę i dawkowanie. Może też stwierdzić, że problem ma podłoże emocjonalne, a wtedy proponuję terapię.
Życzę szybkiego rozwiązania problemu.
Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Byzdra - Rafa
Żeby pomóc trzeba zdiagnozować źródło problemu. Znaleźć powody i nad nimi popracować. To, co Pan opisał to objaw, nie przyczyna problemu, a jego skutek (pewno jeden z wielu). Jeśli chce się Pan dowiedzieć więcej, zapraszam na konsultację. Farmakoterapii i badań specjalistycznych na razie nie rekomenduję, potrzebna jest najpierw wnikliwa konsultacja.
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo brak snu albo rozregulowany sen, co w dalszym ciągu w Pana przypadku ma miejsce może wpływać na spadek libido. Dodatkowo przyczyniać się mogą do tego problemy natury psychologicznej, w tym różne negatywne emocje np. poczucie winy. Czy poza spadkiem libido odczuwa Pan obniżony nastrój, czy boryka się Pan z jakimś problemy? to wszystko ma tu bardzo istotne znaczenie. Bardzo dobry wpływ mają owoce morza i z pewnością są smaczne i zdrowe, serdecznie pozdrawiam i zapraszam