Jak można sprawdzić czym jest zmaiana między czaszką, a płatkiem ucha?

Wykryłem wewnątrz ucha niewielką zmianę wielkości groszku pomiędzy czaszką, a płatkiem ucha tuż poniżej małżowiny. Chciałbym mieć pewność czym ta zmiana dokładnie jest. Jakie badania mogę przeprowadzić, aby nabrać 100% pewności? Czy da się je jakoś prześwietlić?

4 odpowiedzi


Witam Może usg? być może jest to kaszak lub torbielka innego rodzaju, ewentualnie węzeł chłonny pozdr Stanisław Nitek

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Witam serdecznie! W zakresie poszerzenia diagnostyki wskazane badanie palpacyjne + USG zmiany. W przypadku wątpliwości diagnostycznych - do rozważenia BAC (biopsja aspiracyjna cienkoigłowa) Zapraszam na konsultację! Pozdrawiam!


Witam ! Każdą zmianę wystającą ponad poziom skóry warto poddać badaniu USG, następnie biopsje albo całkowite usunięcie. Prześwietlenie RTG jest mało diagnostyczne.


Zmiany tego typu muszą być zbadane przez lekarza i w większości kwalifikują się do usunięcia. Często spotykane w tej okolicy są kaszaki. Nie polecałbym prześwietlania tego typu zmian na własną rękę, gdyż najprawdopodobniej nie zmieni to decyzji o sposobie leczenia.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.