Jak długo trwa korekcja rotacyzmu u dorosłego człowieka?

4 odpowiedzi
Chciałbym wiedzieć jak długi czas potrzebny jest na korekcję rotacyzmu u 28-letniego mężczyzny? Ile wizyt u logopedy jest potrzebne? Dziękuje.
Witam serdecznie. Powodzenie w terapii zależne jest od bardzo wielu czynników, między innymi od zaangażowania pacjenta, przyczyn rotacyzmu, w tym warunków anatomicznych. Bardzo trudno określić czas potrzebny na osiągnięcie prawidłowej realizacji głoski, czasami wystarczy kilka spotkań, innym razem znacznie więcej. Pozdrawiam. :-)

Dzień dobry,
nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego jaki jest powód rotacyzmu, od tego jak sumiennie będzie Pan wykonywał ćwiczenia, od tego jak często będzie Pan przychodził, a nawet od Pańskiej motywacji, która czasem potrafi czynić cuda:) Może się okazać, że terapia potrwa kilka miesięcy (ok. 20 wizyt), może nawet krócej, a może trwać nawet ponad rok. To tak, jakby pytał Pan ile wizyt u rehabilitanta jest potrzebnych, żeby przestał boleć kręgosłup. Nie da się tego określić bez diagnozy i nie widząc jak przebiega terapia. Na pewno im dłużej Pan czeka, tym większa szansa, że terapia będzie trwać dłużej, bo nieprawidłowe nawyki z każdym dniem się utrwalają. Może warto z pozbycia się rotacyzmu zrobić postanowienie noworoczne i zacząć pracować nad tym od zaraz? POWODZENIA!
Dzień dobry. Trudno odpowiedzieć na Państwa pytanie. Ilość wizyt jest uzależniona od stopnia korekty rotacyzmu, zaangażowania pacjenta i możliwości czasowych osoby ćwiczącej. Można liczyc na 5,6 wizyt. Pozdrawiam
Dzień dobry,
niestety nie jestem w stanie określić jak długi czas jest Panu potrzebny na osiągnięcie prawidłowej wymowy głoski. U każdego pacjenta terapia przebiega inaczej, sukces i czas potrzeby na prawidłową realizację zależy od umiejętności pacjenta, rodzaju deformacji oraz czasu jaki będzie poświęcała Pan na ćwiczenia w domu.
Pozdrawiam,
Maria Kmiecik- Matrejek