Ja z taką dość nietypową i dziwną sprawą... jestem dziewczyną i mam 14 lat, uprawiałam stosunek seks
Ja z taką dość nietypową i dziwną sprawą... jestem dziewczyną i mam 14 lat, uprawiałam stosunek seksualny 3 razy lecz mnie to nie podnieca... Nie czuje żadnej przyjemności może jedynie troche ból, dziwnie sie z tym czuje że musze okłamywać chłopaka że mam orgazm. Nie wiem to jakaś choroba czy chodzi o wiek? Dodam że jestem bardzo rozwinięta jak na swój wiek, okres mam już około półtora roku. Nie wiem jak sobie to wytłumaczyć.. Czy to może jakaś choroba czy to normalne? Z góry dziękuje za pomoc
1 odpowiedź
Pojawienie się cyklu menstruacyjnego u dziewczynki jest jedynym tylko z wyznaczników kształtującej się dojrzałości płciowej. U nastolatek między 12-16 rokiem życia nie jest jeszcze w pełni rozwinięta wrażliwość receptorów seksualnych skóry, stref erogennych. Nie jest chorobą ani dziwną sprawą, że Twoje ciało nie reaguje na bodźce seksualne i nie jest gotowe na przeżywanie satysfakcji seksualnej. Z jakiegoś powodu chcesz przeskoczyć do kolejnej fazy rozwoju swojej seksualności. Rozmowa z zaufaną osobą, psychologiem, seksuologiem mogłaby być pomocna Tobie w uświadomieniu aktualnych motywacji, zrozumieniu potrzeb i możliwości ich realizacji.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.


