Ja rowniez mam podobne pytanie, gdyz dotyka mnie podobna zagwozdka, jestem obecnie pod "opieka" psyc

3 odpowiedzi
Ja rowniez mam podobne pytanie, gdyz dotyka mnie podobna zagwozdka, jestem obecnie pod "opieka" psycholog, do ktorej tez zaczalem czuc cos wiecej niz sympatie i coraz czesciej o niej mysle. Moje pytanie brzmi, czy w takim przypadku mam udawac, ze nic sie nie dzieje, czy mam ja o tym powiadomic? Czy nie zburzy to relacji, poniewaz ostatnio dalem jej do zrozumienia, ze jej osoba nie jest mi obojetna w dosc bezposredni sposob komentujac jej urode podczas luznej rozmowy, ale zauwazylem jakby ja to zawstydzilo, po czym szybko zmienilismy temat, jak to mam zrozumiec?
Tak, moim zdaniem kategorycznie warto poinformować swojego psychologa o tego typu zauroczeniu, bo może ono istotnie wpływać na proces terapii (zmniejszać jego skuteczność), jeśli nie zostanie odpowiednio przedyskutowane. Co do zawstydzenia w odpowiedzi na komplement - proponuję wstrzymać się z interpretacjami do momentu odbycia rozmowy z terapeutką na temat zauroczenia, myślę, że może być ona obopólnie korzystna i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Dzień dobry, myślę, że zdecydowanie warto aby poruszył Pan ten temat, ponieważ Pana uczucia względem psycholog nie dość, że mogą mieć istotny wpływ na skuteczność terapii ale też na jej dalszy proces.
Pozdrawiam serdecznie,
Sandra Sztajerwald-Reglinska
Dzień dobry, jak najbardziej podzielić się z terapeutką Pana uczuciami, to ważne dla Pana procesu terapeutycznego. Terapeuta musi być gotowy na przyjęcie uczuć pacjenta. Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że Pana zauroczenie nie jest odosobnione. Specyfika relacji terapeutycznej, uważność, życzliwość, opiekuńczość, aktywne słuchanie terapeuty może sprzyjać zauroczeniu ze strony pacjenta. Ukrywanie uczuć zaburzy proces terapeutyczny, proszę szczerze porozmawiać z terapeutką. Powodzenia !