ISMIGEN - czy to dobry preparat i czy nadaje się dla 3 latka, który ciągle coś przynosi z przedszkol

2 odpowiedzi
ISMIGEN - czy to dobry preparat i czy nadaje się dla 3 latka, który ciągle coś przynosi z przedszkola?
Mam świadomośc, że to tylko działa na bakterie, a co z wirusami?
Słyszałem też, że ktoś przyjął ISMIGEN i miał zapalenie płuc.
Czy jest zagrożenie, że ten lek może źle zadziałać?
Ismigen to rodzaj doustnej szczepionki przeciwbakteryjnej. Wiekszość infekcji przynoszonych przez dziecko z przedszkola to infekcje wirusowe. Nie wydaje mi się aby cokolwiek to pomogło. Niestety trzylatek musi swoje przechorować - poznać własnym układem immunologicznym świat zewnętrzny. Trzeba dbać o właściwe odżywienie, dowóz wit D - szczególnie w okresie jesienno-zimowym, nie stosować niepotrzebnie antybiotyków. Na wiosne powinno wszystko sie poprawić.

Witam. Przykro mi, ale nie jestem pediatrą i nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania. Proponuję konsultację z pediatrą-specjalistą chorób zakaźnych. Pozdrawiam.