Infejcia trabki sluchiwj bez widocznego zzapalenia w uchu

3 odpowiedzi
Dzien dobey, od tygodnia mam bol ucha nie mialam kataru jedynie bol gardl tydzien temu ale nie mocny szybko przeszlo . Bylam u lekarza rodzinnego po badaniu ucha nie stwierdzono zapalenia ani ucha srodkowego jak rowniez zewnetrznego jednak ucho nadal boli . Dokaldnie jest uczucie jak by wrodku byla wata( dobrze slysze) bol za uche lekki, uczucie klucia wewnatrz , trzaski w trabe . Stosowalam krople z antybiotykiem przez 4 dnia na wszelki wypadek jednak nic nie pomaga . Co to moze byc czy mze to oznaczac ze jest jakis problem z trabka sluchowa i to ona wywołuje bol . Na prawe uch mam szumy uszne trzaski problemy z trabka od 9 miesiecy po infekcji przypuszczam ze jest to PET czyli ziejaca trabka sluchowa jednak w polsce ciezko znalesc specjaliste w tych fachu , czy mozliwe ze w lewym uchu jest podobnei . Mam rowniez powiekszone migdalki ale to juz od 9 miesiecy jak z uche prawym , Lekarze u ktorych bylam nic z tym nie robia . Czy one moga byc zrodlem ingfekcji ucha i problemow z trabkami ?
Przewlekłe zapalenie migdałków może być źródlem odczynu zapalnego w okolicy trąbka, jednak nie jest to częsta przyczyna. Powinna Pani być diagnozowania audiologicznie.
Sporo wnosi również endoskopia nosa oraz tomografia kości skroniowej. Z pewnością laryngolog będzie wiedział które z nich są Pani potrzebne.

Problem ziejacej trąbki jest łatwy do diagnozy, ale trudny do leczenia. Stan migdałków podniebiennych może mieć wpływ na zapalenia uszu. Ból ucha może być spowodowany wieloma przyczynami, o których trudno pisać lub mówic bez badania laryngologiczego
Przepraszam za późną odpowiedź. A czy była oceniana drożność jam nosa, albowiem z tego powodu bardzo często rozpoczynają się problemy z trąbką słuchową.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski