Implant nowy ząb

13 odpowiedzi
Witam ,
Minęło pół roku od usunięcia zęba , chciałabym mieć implanta , jaki byłby koszt całego przedsięwzięcia i ile razy muszę przyjść do gabinetu ?
Witam!
Całkowity koszt standardowy to 4 tys. zl. Implantacja 2,5 tys + 1,5 tys standardowa korona.
Do implantacji konieczna jest diagnostyka tomograficzna i wizyta konsultacyjna. Jeśli warunki są odpowiednie umawiamy się na zabieg. Po zabiegu okres wgajania implantu od 3 do 6 miesięcy. Po tym okresie należy wyłonić implant ( drobny zabieg) . Po upływie 2 tygodni następuje pobranie wycisku pod koronę. Po max. dwóch tygodniach otrzymuje Pani gotową koronę.
Pozdrawiam i zapraszam
Grzegorz Szumilas

Dzień dobry.
Koszt implantu i odbudowy protetycznej zależny jest od systemu implantologicznego, który Pani wybierze.
W naszym gabinecie mamy amerykański system MIS i niemiecki Astra.
Koszt części chirurgicznej MIS to 2,5 tys, Astra 3,2 tys. Koszt części protetycznej ( korony) na cerkonie MIS 2,5 tys, Astra 3,1 tys, korony na metalu MIS -1,6 tys, ASTRA 2,1 tys.
Potrzebne wizyty to:
1. wkręcenie implantu
2. po 3-6 miesiącach założenie śruby gojącej
3. po 1 tyg wyciski
4. wyciski pod kp
5. cementowanie korony.
Pozdrawiam
Małgorzata Zając
nie jestem wróżką, a cena zależy od chciejstwa pwcjenta!!!!!!!!!!!!!!!
Dzień dobry, koszt implantu ustala lekarz ,jeżeli jest to implant prosty tzn.bez konieczności podnoszenia dna zatoki szczękowej, augmentacji kości, to są to 3 wizyty.Na pierwszej jest zabieg wprowadzenia implantu, założenia śruby gojącej , na drugiej pobranie wycisku i odesłanie pracy do technika, na trzeciej założenie łącznika i korony. Koszt zależy od rodzaju implantu, łącznika i korony - to ustalam z pacjentem na pierwszej wizycie. Pozdrawiam dr Kręcisz
Kosz samego implantu 1800zl plus odbudowa 2000-2500 potrzebne 2wizyty
To zależy od warunków kostnych i czy planowany implant jest w szczęce czy w żuchwie, oraz od systemu implantu, jakości korony. Dobre rzeczy sa drogie. Polecam dr Sturska Małgorzate.
Dzień dobry,
nie zajmuję się implantami, ale odpowiem. Cena jest różna -od 3000 do 6000 tys. za implant. Do tego trzeba często doliczyć cenę odbudowy protetycznej. Po wszczepieniu implantu trzeba odczekać jakiś czas i dopiero potem odbudować. Na pewno jest koniecznych kilka wizyt. Dokładne informacje uzyska Pani w gabinetach gdzie są wykonywane tego typu zabiegi.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Witam

Dać dokładną odpowiedż można w trakcie indywidualnej konsultacji.
Natomiast, w przypadku typowej sytuacji klinicznej - szacowany koszt od ok. 5ooo PLN.
Standardowa liczba wizyt przy klasycznej metodzie - konsultacja, wszczepienie implanta, odsłonięcie implanta, wyciski, osadzenie korony, kontrola =>6

Udanego leczenia
Dzień dobry. Implant jest najnowocześniejszym obecnie rozwiązaniem uzupełnienia braku pojedynczego zęba, tylko z nim czujemy się tak komfortowo jak z własnym zębem.
Na pierwszej wizycie konsultacyjnej lekarz wykonuje badanie, robi wstępne zdjęcia, sprawdza jakie są warunki w jamie ustnej na wykonanie implantu. Kieruje pacjenta na badanie CBCT - tomografii stożkowej, które pozwala precyzyjnie określić, jak wygląda miejsce ewentualnego wprowadzenia implantu. Następnie wprowadza się do kości implant zastępujący korzeń utraconego zęba. Potrzebuje on czasu na połączenie się z kością tzw. osteointegrację ok. 2-6 miesięcy. Po tym czasie można na nim osadzić tzw. koronę, która zastępuje ząb, odtwarza jego kształt, kolor i funkcję.
Przedstawiłam w sposób bardzo uproszczony jak to wygląda. Należy pamiętać, że każda sytuacja i każda osoba jest inna. Podczas wizyty u wykwalifikowanego lekarza stomatologa (nie każdy dentysta zajmuje się implantami zębów) jest planowany zabieg. Niekiedy wiąże się on z dodatkowymi procedurami jak podniesienie dna zatoki szczękowej tzw. sinus lift, czy sterowaną regeneracją kości.
Ceny całkowitej odbudowy brakującego zęba, czyli wszczepienia implantu i odbudowy widocznej w buzi części koronowej wahają się w zależności od regionu Polski i gabinetu, zwykle oscylują w granicach 5 000 zł.
Witam!
Leczenie implantologiczne to cykl wizyt ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta.
Są różne systemy implantologiczne, którymi dysponują lekarze specjaliści implantolodzy.
Zanim zaczyna się proces osadzania implantu pacjent jest poddawany wnikliwej diagnostyce obrazowej. Często pojawiają się przeszkody jak przeciwwskazania bezwzględne i względne ( np. lifting kostny w zatoce szczękowej, czyli zabieg dodawania kości, jeśli jej brakuje, aby osadzić implant ). Przeciwwskazania bezwzględne to np. choroby ogólnoustrojowe ( cukrzyca ) i inne.
Temat implantacji jest bardzo szeroki i posiada wiele wariantów realizacji zabiegu.
Pełne informacje uzyska Pani podczas wizyty konsultacyjnej u lekarza specjalisty implantologa.
Mam za mało informacji od Pani, aby odpowiedzieć na Pani Pytanie szczegółowo.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
należy zgłosić się do gabinetu wykonującego implanty w celu oceny warunków niezbędnych do jego wstawienia. Na wizycie lekarz odpowie na wszystkie Pani pytania.
Witam, niestety nie jestem chirurgiem-implantologiem i nie odpowiem na to pytanie, przede wszystkim plan leczenia można przedstawić dopiero po pełnej ocenie radiologicznej( tomografia komputerowa )
Witam, nie mogę Pani pomóc nie zajmuje się implantologia.