Hej mam 26 lat i problem od bardzo dlugiego czasu ze swoja niedoczynnoscia tarczycy chodzi o to ze m

1 odpowiedzi
Hej mam 26 lat i problem od bardzo dlugiego czasu ze swoja niedoczynnoscia tarczycy chodzi o to ze mam wyregulowane hormony (niby) chodze regularnie do endrokrynologa a nadal mam czeste bóle głowy bóle brzucha, czuje sie oslabiona nie mam checi do zycia ani sily juz na to wszystko dlatego pisze moze ktos tutaj mi pomoze lub mial podobny przypadek, wczesniej bralam lek o nazwie euthyrox lecz po nim bardzo zle sie czulam wiec zmienilam lekarza i drugi lekarz dal mi letrox i zaczelam czuc sie troszke lepiej napewno lepiej niz po euthyroxie . Do tego wszystkiego wiem ze mam za mało neutrofile i za duzo limfocytow mam rowniez za malo bilirubina calkowita. Waże 55kg i nie moge wogole przytyc a chcialabym, trenowalam przez jakis czas na silowni glownie nogi ale nie przynosilo to zadnych efektow z poczatku bardzo zle sie czulam po treningu wiec przestalam. Kiedys mialam zapasc i omdlenie i lekarz nie mogl sprawdzic przez co tak mialam, rowniez mdlalam wiele razy bylam z tym u rodzinnego powiedzial mi ze moge miec anemie ale niestety to nie bylo to. Zrobilam pelny zakres badan hormonalnych miałam za duze TSH dlatego lekarz co 3 miesiace zwiekszal mi dawke letroxu i tarczyca zamiast sie zmniejszac sie zwiekszala jeszcze bardziej, rowniez krzywą cukrową i po godzinnej dawce wzroslo dla mnie to ponad 3krotną norme a wtedy sie czulam jak pijana i nieprzytomna, bylam na diecie keto z poczatku czulam sie dobrze ale pozniej znowu wszystko wrocilo. Zazwyczaj ciagle bym spala. Byłam również u ginekologa okazalo sie ze mam podobno PCOS i wypisal mi antykoncepcje, pozniej za jakis czas poszlam do innego lekarza i powiedzial do mnie ze to jest normalne i nie widzi zebym miala PCOS. Prosze o pomoc, nie wiem co mam robic do kogo sie udać. Pozdrawiam
Sugeruje wykonać dodatkowe badania we własnym zakresie (większość nie jest refundowana):
Poziom wit D
Poziom wit B12
Morfologia z rozkazem
Gospodarka żelaza: ferrytyna, tibc, uibc
Przeciwciała tarczycowe: anty-tpo anty-tg
Enzymy wątrobowe
Kreatynina
Omdlenia nie musza być spowodowane anemia, bardzo często przyczyna jest ortostatyczna- pod wpływem czynn zewnętrznych np stres ciepło itd dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych a co za tym idzie -spadku ciśnienia przepływu krwi i omdlenia. W tym przypadku stosować można profilaktykę w postaci utrzymania odpowiedniego nawodnienia organizmu. Problem jest dość złożony, warto spojrzeć całościowo.