Hashimoto?
1
odpowiedzi
Dzień dobry,
w ostanim czasie wykonałam szereg badań kontrolnych. Mój lekarz rodzinny zlecił również badania tarczycy. Poniżej wyniki:
TSH (s) 2,870 mU/l norma 0,270 - 4,200
ATG (antytyreoglobulinowe) 425,1 IU/ml norma < 115
P-ciała p/peroksydazie tarczycowej (s) 7,29 IU/ml norma < 34
fT3 5,5 pmol/l norma 3,1 - 6,8
fT4 18,69 pmol/l norma 12 - 22
Z pozostałych badań poza normą mam MPV13,3 ( w internecie znalazłam informację, że taki wynik świadczy o jakimś stanie zapalnym) oraz sporo poniżej normy poziom wit.D - 8,5.
Czy takie wyniki mogą świadczyć o chorej tarczycy? Lub o chorobie hashimoto?
w ostanim czasie wykonałam szereg badań kontrolnych. Mój lekarz rodzinny zlecił również badania tarczycy. Poniżej wyniki:
TSH (s) 2,870 mU/l norma 0,270 - 4,200
ATG (antytyreoglobulinowe) 425,1 IU/ml norma < 115
P-ciała p/peroksydazie tarczycowej (s) 7,29 IU/ml norma < 34
fT3 5,5 pmol/l norma 3,1 - 6,8
fT4 18,69 pmol/l norma 12 - 22
Z pozostałych badań poza normą mam MPV13,3 ( w internecie znalazłam informację, że taki wynik świadczy o jakimś stanie zapalnym) oraz sporo poniżej normy poziom wit.D - 8,5.
Czy takie wyniki mogą świadczyć o chorej tarczycy? Lub o chorobie hashimoto?
Tak Hashimoto to też p/c ATG
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- od jakis 3 miesiecy miewam zawroty głowy,dusznosci,bóle głowy,otumanienie,zawroty głowy,napady zlosci,smutku wszystkie badania mam porobione,tarczyca itp wszystko jest dobrze,mam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do psychologa ale ze skierowaniem czekałabym wiecznosc wiec prosze o pomoc…
- Witam Moja córka od pół roku nie mieszka z mężem .Będzie się starała o rozwód. Mają trzy letniego synka Córka nie ogranicza w żaden sposób kontaktów z ojcem ani jego rodziną Niestety mam podejrzenie że dziadek wkłada dziecku do głowy różne rzeczy typu "nie kochaj mamy ,babci , kochasz tylko…
- Dzień dobry.Jestem po blokadzie odnerwianie ledzwiowo krzyżowy i zaczyna znow bolec co mam robic?Blokada była wykonana we wrześniu 2016roku czy mógłbym umówic się do pana na wizyte?
- Dzien dobry. Chcialabym sie dowiedziec , jaka metada sa usowane heroidy? Jak dlugo trwa taki zabieg? I jakie sa koszta?
- Witam. Ostatnio mój tata zrobił poszerzone badania na boreliozę. Jak interpretować takie wyniki?IgG VlsE+, P83(+),P39,Bmpa+, P31,OspA o,P30+,P25,OspCo,P21+,P19+,P17+. IgM VlsE o, P83o, P39,BmpA o, P31, OspA o, P30 o, P25, OspC o, P21 o, P19 o, P17 o. Przy czym o-brak reakcji, (+)słabo dodatni,…
- Proszę o interpretację wyniku badania kreatyniny we krwi 0,29 mg/dl zakres normy 0,50 - 0,90. Badanie moczu, morfologia, OB, CRP w normie. Brak chorób nerek. Mam niedoczynność tarczycy, insulinooporoność i Gravesa - Basedova.
- Witam serdecznie. Od kilku miesięcy męczę się z wieloma dolegliwościami. Moje objawy to: Bardzo szybko się męczę, mam problemy z przeżuwaniem i połykaniem pokarmów, ciężko mi się czasami oddycha, zaparcia, częste odbijanie, ogólne osłabienie organizmu, szum w uszach, problem z oczami, wypadanie…
- Czy ze złamanymi palcami można iść na saunę (2 tygodnie po) czy lepiej chronić je przed takim "ciepłem"?
- Witam. Czy leczy Pan również zespól cieśni barkowej (zwyrodnienie stawu barkowo-obojczykowego)? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Anna
- Szukam stomatologa ze specjalnocjia endodonta z leczeniem pod mikroskopem Mam wyczyszczone kanaly 3 w zebie i jeden kanal jest otwarty-przebity do zatoki. Zalozone lekarstwo i teraz biore antybiotyk.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.