Grzyb, ziarniniak czy może liszaj ?

3 odpowiedzi
Dzień dobry, ok tydzień temu na moim przedramieniu zauważyłam dziwne zgrubienie, po kilku dniach zaczęło się rozrastać, ma obrączkowy kształt, czytałam o ziarniniaku, grzybicy i liszaju ale wszystkie opisy tych chorób są bardzo do siebie podobne. Dziś przeczytałam, że czosnek ma właściwości przeciwgrzybicze, nałożyłam więc go na zakażone miejsce i teraz to miejsce ropieje. Proszę o pomoc
Należy udać się na konsultacje dermatologiczną celem oceny zmiany. Prosze do momentu wizyty nie nakładac zadnych preparatow zeby nie zaburzac pierwotnego wygladu wykwitu

Proszę o kontakt ze swoim dermatologiem , najlepiej ludzkim, zajmuję się dermatologią weterynaryjną.
pozdrawiam
Wiele jednostek dermatologicznych może mieć podobny obraz kliniczny wskazane było by poszerzenie diagnostyki różnicowej w tym badania mikologicznego ( w kierunku grzybicy) oraz histopatologicznego wycinka skóry celem postawienia rozpoznania sugerowałabym zgłosić się do dermatologa w szczególności iż zmiana z opisu aktualnie jest nadkażona.