gospodarka wapniowo-fosforanowa niemowlaka - ciąg dalszy

2 odpowiedzi
Po pierwsze, bardzo dziękuję za odpowiedź! Poniżej pozostałe wyniki badań:
Hormony tarczycy:
TSH: 2,557 μIU/ml (0,730 — 11,000)
FT3: 4,34 pg/ml (3,30 — 5,20)
FT4: 1,23 ng/dl (0,94 — 1,44)
Mocz:
Kreatynina: 11,4 mg/dl
Stężenie wapnia: 1,15 mg/dl
Stosunek: 0,1
Morfologia nie wykazała żadnych odchyleń od normy.
USG:
- usg przezciemiączkowe: delikatne spłaszczenie jednej strony główki z powodu asymetrii, zmiana niewielka (3 mm) - owe spłaszczenie zapoczątkowało wszystkie badania i podejrzenia o zaburzone Ca-P...
- usg jamy brzusznej - wszystko w porządku.
Jakie kroki powinniśmy podjąć w oczekiwaniu na konsultację w poradni? Czy warto ponownie wykonać badania? Co obserwować? Ogólnie pociecha rozwija się dobrze i radośnie ;)
Z góry dziękuję za dodatkowe porady!
Dzień dobry. Warto regularnie zgłaszać się z dzieckiem na badanie pediatryczne celem oceny główki, ciemiączka. Dokładne badania był zrobione, myślę, że po prostu trzeba cierpliwie czekać na konsultację. Co do witaminy D3- proszę o postąpienie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kreatynina 11,4, czy 1,14?.
Proszę o przesłanie fotki główki , a właściwie czterech, z każdej strony. Proszę o przesłanie skanu wyników. Pozdrawiam.