gorne jedynki

5 odpowiedzi
witam,ja juz pisalam o swoim problemie jedynek poczas urazu w gorne jedynki jedna jest martwa i byłam u stomatologa i moje gorne jedynki maja krotki korzen ale pani dr. nie znalała kanału i jest zarośniety odesłala mnie do innego specjalisty, bo nie ma takiegoo sprzetu,czy jest jakas mozliwosc zeby znalesc ten kanal ???bardzo mi zalezy zeby utrzymac zeby jak naj dłuzej,dziekuje za odp.
Szanowna Pani,

Należy obejrzeć ząb zarówno na zdjęciu rtg jak i pod mikroskopem w celu odnalezienia kanału. Czasem tylko pracując pod mikroskopem można odnaleźć kanał. Żeby rozwiać Pani wątpliwości należy zobaczyć ząb.

Pozdrawiam, Michał Jonasz

Dla dalszego utrzymania takiego zęba niezbędne jest prawidłowe leczenie kanałowe. Kanał w takim zębie można odszukać używając mikroskopu. Zachęcam do przesłania zdjęć RTG zęba w celu lepszej oceny sytuacji. Zapraszam również na konsultację. Pozdrawiam :)
Witam,
bez obejrzenia przypadku nie da się odpowiedzieć.
Pozdrawiam
Punktem wyjścia do oceny czy i jaką metodą można leczyć kanałowo jest zdjęcie rtg zęba. Lek. stom. Andrzej Steczyński
Witam! Lekarz specjalista endodonta dysponujący odpowiednim wyposażeniem powinien nie mieć kłopotu ze znalezieniem kanału, udrożnieniem. Po zakończonym leczeniu endodotycznym, czyli kanałowym wykonujemy tzw. wkład koronowo-korzeniowy i podczas kolejnych etapach leczenia protetycznego osadzamy na odbudowanym zrębie korony zęba koronę metalowo-porcelanową lub porcelanową. Radziłabym przeleczyć kanałowo oba siekacze ,przyśrodkowe górne- tzn "jedynki górne", wykonać wkłady koronowo-korzeniowe oraz korony metalowo-porcelanowe. To nie jest trudne postępowanie. Powinna się Pani zgłosić do lekarza o specjalizacji endodontycznej a potem lekarza o specjalizacji protetyki stomatologicznej. Samo postępowanie, jak pisałam nie jest trudne. Wymaga Pani wytrwałości. Lekarze specjaliści rozwiążą ten problem.
Pozdrawiam serdecznie
Życzę optymizmu. Nie ma spraw nie do rozwiązania.
Joanna Ziółkowska