Dzwonienie w uszach, czy czyszczenie pomoże?

5 odpowiedzi
Dobry wieczór, mój problem dotyczy dziedziny larygologii.
W lutym 2015 roku dopadł mnie dziwny rodzaj grypy, zero kataru, zero kaszlu tylko 3 dni wysokiej temperatury 40st.
Po wyleczeniu zacząłem mieć problem ze słuchem, a mianowicie "dzwoni" mi w uszach początkowo to zbagatelizowalem ale odczuwam w związku z tym coraz większy dyskomfort.
Zakupiłem i stosuje od jakiegoś czasu spraye do uszu ale poza kilkoma niewielkimi "zabrudzeniami" nic nie wyleciało a dzwonienie tez nie ustąpiło, wydaje mi się że mam "korek" woskowiny i czy w związku z tym powinienem się udać do laryngologa celem wyczyszczenia i pozbycia się ewentualnych zatorów w przewodzie sluchowym?
Niestety wirus grypy może uszkadzać słuch. Z uszkodzonych komórek słuchowych idzie nieprawidłowa impulsacja do mózgu dając uczucie dzwonienia w uszach. Leczenie jest trudne. Najlepiej udać się do laryngologa już ze standardowym badaniem słuchu. Takie badanie za darmo i bez skierowania może być wykonane w firmach, które zajmują się protetyką słuchu (aparatami słuchowymi).
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. W sytuacji poczucia zatkania uszu proponuję ocenić przewody słuchowe podczas wizyty u laryngologa lub lekarza POZ. W razie zalegania woskowiny należy ją usunąć podczas tego spotkania. Czasami szum uszny jest wywołany zaleganiem wydzieliny więc można przyczynę łatwo usunąć. W razie braku ustąpienia szumu ocenia się dokładnie błonę bębęnkową, nos, nosogardło i wykonuje się badanie słuchu. Pozdrawiam.
Katarzyna Bitowska.
Mogę tylko zasugerować wizytę u laryngologa w celu oceny przewodów słuchowych i stwierdzenia, czy występuje czop woskowinowy. Szumy uszne mogą mieć jednak różne podłoże i nie zagwarantuję, że płukanie uszu poprawi pana jakość życia.
Witam serdecznie!
Przyczyną szumów usznych może być rzeczywiście niedrożność w zakresie przewodu słuchowego zewnętrznego - wówczas oczyszczenie rozwiąże istniejący problem?
W przypadku prawidłowego obrazu w zakresie przeprowadzonej konsultacji laryngologicznej konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego w zależności od przyczyny, metody TRT ? neuromodulacji?- w zależności od etiologii!

W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszego leczenia proszę o kontakt.
Pozdrawiam!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Witam,tak, jak najbardziej, powinien Pan pójść do laryngologa.
Pozdrawiam.
Łapienis Magdalena