Dzisiaj z rana miałam wypełnienie leczenia kanałowego, górnej czwórki, przy zdjęciu po wypełnieniu o

1 odpowiedzi
Dzisiaj z rana miałam wypełnienie leczenia kanałowego, górnej czwórki, przy zdjęciu po wypełnieniu okazało się, że troszkę wypełnienia przedostało się poza wierzchołek zęba. Zeszło że mnie znieczulenie, ząb jest strasznie tkliwy, nawet jeśli dotknę go językiem. Kiedy ból może minąć? Czy mam powody do obaw? Pozdrawiam.
Dzień dobry,
ból po wypełnieniu kanałów nie występuje zawsze, ale rzeczywiście się zdarza, szczególnie po zejściu znieczulenia. Jeśli materiał nieznacznie przeszedł poza wierzchołek można spodziewać się, że kanał/y wypełnione są prawidłowo, do końca. Ząb może być wrażliwy na nagryzanie nawet do 2 tygodni, czasami dłużej. Wynika to z podrażnienia tkanek okołowierzchołkowych, ponieważ prawdopodobnie kanały były wypełniane metodą termiczną, w której stosuje się wysokie temperatury. W razie silnego bólu zalecałabym przyjęcie środka przeciwbólowego i kilka dni obserwacji. Bardzo możliwe, że ból minie w najbliższych dniach.
Pozdrawiam,
lek. dent. Agnieszka Jankowska