Dziś na tej stronie czytałam o skrzywieniach kręgosłupa. Natknęłam się na odpowiedź, że podczas wizy

2 odpowiedzi
Dziś na tej stronie czytałam o skrzywieniach kręgosłupa. Natknęłam się na odpowiedź, że podczas wizyty lekarz zadaje pytanie czy pacjent ma refluks żółciowy. Otóż ja mam takowy stwierdzony w szpitalu juz ponad dwa lata, a podejrzewam skrzywienie kręgosłupa. Jaki to może mieć ze sobą związek?
Różnego rodzaju problemy trzewne poprzez połączenia nerwowe czy powięziowe mogą wpływać na napięcie tkankowe w obrębie kręgosłupa i tym samym prowokować dysfunkcje czy skrzywienia. Najpierw powinna Pani potwierdzić u fizjoterapeuty lub ortopedy czy jakakolwiek wada postawy w obrębie kręgosłupa u Pani występuje i czy ma ona znaczenie kliniczne, a więc czy powoduje ból i utrudnia normalne funkcjonowanie. Jeżeli rzeczywiście wada postawy występuje dopiero wtedy należy diagnozować przyczynę. Proszę pamiętać, że istnieje sporo czynników powodujących nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa, problemy trzewne są jednymi z wielu.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Oczywiście narządy wewnętrzne mają ścisłe powiązanie z kręgosłupem (nerwowe, mięśniowe, powięziowe itd.) Przy zablokowanym segmencie nie może dojść do prawidłowego rozwoju tkanki.
Proszę udać się do dobrego specjalisty ( osteopata, fizjoterapeuta).
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC