Dziś jest 3ci dzień odkąd zacząłem mieć ból na lewej stopie po zewnętrznej stronie. Ból pojawił się

4 odpowiedzi
Dziś jest 3ci dzień odkąd zacząłem mieć ból na lewej stopie po zewnętrznej stronie. Ból pojawił się rano. Od 2 tygodni mam przerwę w aktywności fizycznej. W 3cim dniu od godziny 17:00 do 20:00 zmienil się tak, że nie mogę chodzić. Stawianie na lewej nodze jest niemożliwe. Robiłem zimne okłady, może od tego? Co może byc tego przyczyną i przede wszystkim co teraz zrobić?
Witam serdecznie! Jeśli nie było żadnego urazu/upadku to może to być ból na tle przeciążeniowym. Ale jeśli ból sam nie ustępuje to lepiej się nim szybko zająć. Warto wybrać się do fizjoterapeuty na wizytę w celu diagnostyki i doboru terapii, ewentualnie zaleceń co do dalszego postępowania diagnostycznego. Pozdrawiam!

Witam.
Moim zdaniem jest to sprawa zmęczeniowa/przeciążeniowa. Nieustępujący ból będzie wskazaniem do wizyty u Fizjo. Możliwe, że kwestia jednej wizyty i wszystko minie. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

proszę odstawić okłady z lodu. Doniesienie naukowe jasno pokazują, że nie sprzyjają one powrotowi do zdrowia. Jeśli nie było faktycznie urazu to może być uraz przeciążeniowy w tym np. złamanie zmęczeniowe V kości śródstopia. Proponuje (bo to najszybsze będzie) wizytę u fizjoteraputy lub ortopedy i wykonanie badanie USG lub RTG (albo tego i tego).

Powodzenia i życzę dużo zdrowia
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, podstawą będzie wnikliwe badanie, jeżeli nie było urazu ból może być o charakterze przeciążeniowym, złamanie zmęczeniowe V kości śródstopia, a nawet ból pochodzenia neurogennego od kręgosłupa, polecam zgłosić się do fizjoterapeuty w celu określenia przyczyn problemu