Dzień dobry. Zgłosiłam się do stomatologa z bólem zęba 6 oraz 7 prawa strona, góra, zęby były kied

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Zgłosiłam się do stomatologa z bólem zęba 6 oraz 7 prawa strona, góra, zęby były kiedyś leczone kanałowo. Lekarz po zbadaniu i na podstawie zdjęcia zdiagnozował w zębie 7 niedostatecznie uzupełniony kanał a w 6 pominięty kanał. Dodatkowo w zębie 8 próchnicę. Zęby zostały na nowo przeleczone. Ostatecznie 8 wyrwałam. Minął miesiąc od leczenia kanałowego 6 oraz pół roku od leczenia 7. Ból niestety wciąż się utrzymuje. Nie umiem dokładnie go zlokalizować, czuję jakby była opuchlizna, jakbym została uderzona, nie jest to typowy ból zęba. Przy nacisku nad 7 boli mnie. Byłam kilkakrotnie u lekarza, zostały wykonane zdjęcia. Nie ma żadnych zmian ani objawów poza uciążliwym bólem. Nie ma stanów zapalnych, a 7 w której był stan zapalny przed leczeniem -odbudowała się. Byłam już u trzech specjalistów żaden nie umie znaleźć przyczyny bólu. Na zdjęciu 3D widoczne jest, ale minimalne przepchnięcie materiału w obu zębach, ale lekarz powiedział, że jest tak niewielkie, że w jego ocenie nie powinno to powodować bólu. Ostatecznie zostałam skierowana do neurologa. Bardzo mnie martwi ta sytuacja, bo żyje w ciągłym bólu od kilku miesięcy. Tabletki przeciwbólowe nie działają. Dwa tygodnie temu lekarz dał mi antybiotyk Dalacin C i nie czułam bólu przez okres ich brania ( 5 dni) , ale gdy przestałam ból powrócił choć mniejszy. Nie wiem, co mam zrobić. Mam ochotę wyrwać te dwa zęby, ale nawet nie wiem, który 6 czy 7 :-(. Zatoki są czyste, nie mam innych chorób. Nie mam również problemów ze stawami. Miałam sesję 4 laserów. Jestem z Gdyni. Dziękuję za pomoc.
Dzień dobry. Wygląda na to, że większość typowych przyczyn bólu została wykluczona. Jedyne co jeszcze przychodzi do głowy to miejscowy stan zapalny dziąsła lub kieszonka dziąsłowa w stanie zapalnym. Warto skonsultować się ze specjalistą periodontologiem żeby wykluczyć taką ewentualność.