Dzień dobry, Zauważyłam pomiędzy jedynką a dwójką narośl na dziąśle. Wizytę u specjalisty mam dopier

1 odpowiedzi
Dzień dobry, Zauważyłam pomiędzy jedynką a dwójką narośl na dziąśle. Wizytę u specjalisty mam dopiero na styczeń. Dodam, że w dzieciństwie jedynka była zatrzymana (pojawiały się dodatkowe twory, które należało usunąć) i ściągana za pomocą aparatu ortodontycznego przez co nad jedynka jest ciągły stan zapalny. Miejsce gdzie pojawiła się narosl nie boli, chociaż odczuwam pewien dyskomfort, jest ona w kolorze dziasla. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Bardzo dobrze, że zauważyła Pani tę narośl. W takiej sytuacji najlepiej jest jak najszybciej skonsultować się z lekarzem stomatologiem, aby ustalić jej przyczynę i wybrać odpowiedni plan leczenia. Może się okazać, że nie jest to nic poważnego i wystarczy zmiana higieny jamy ustnej lub stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji zębów. Jednak w przypadku, gdy narośl jest wynikiem poważniejszej dolegliwości, lekarz mógłby wdrożyć odpowiednie leczenie.

Jeśli posiada Pani stałego lekarza stomatologa, może się do niego skontaktować, aby ustalić termin wizyty przed styczniem. Jeśli jednak nie posiada Pani stałego lekarza, może skorzystać z usług specjalistycznych ośrodków stomatologicznych, które oferują szybkie i sprawne rozwiązania w tym zakresie.