Dzień dobry, z uwagi na dodatni test ANA (Miano: 1:320 Typ świecenia: Plamisty z dodatnimi strefam

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
z uwagi na dodatni test ANA (Miano: 1:320 Typ świecenia: Plamisty z dodatnimi strefami chromosomowymi (AC-2,29)) zrobiłem test ENA który wyszedł ujemny przeciw następującym antygenom: U1RNP, SS-A, SS-B, Cen B, Scl-70, Jo-1, FBL, RNA Pol III, Rib-P, PM-Scl, PCNA,
Mi-2, Sm, dsDNA
Ratio <0,2
Poza tym ujemny wynik AMA
Pozostałe badania mam w normie, usg jamy brzusznej i fibroscan również niczego nie wykazały. Nie mam szczególnych objawów, czuje się dobrze. Czy powinienem jeszcze zrobić jakieś badania czy to już zamyka temat?
lek. Paweł Przetacznik
Reumatolog, Ultrasonografista
Rzeszów
Proszę udać się do reumatologa, który w oparciu o pogłębiony wywiad wykluczy chorobę lub zleci dodatkowe badania laboratoryjne.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.