Dzień dobry, w wieku 26 lat mam problem z poprawnym wysławianiem się. Choruję na fobię społeczną, je

3 odpowiedzi
Dzień dobry, w wieku 26 lat mam problem z poprawnym wysławianiem się. Choruję na fobię społeczną, jestem małomówna. Od zawsze miałam problem z płynnym mówieniem. Niestety często brakuje mi słów, mam pustkę w głowie, źle odmieniam słowa, mówię niegramatycznie. Nie potrafię skleić rozbudowanego i poprawnego zdania w rozmowie, nie potrafię opowiedzieć np.co robiłam wczoraj. Moje wypowiedzi są zazwyczaj bardzo krótkie i niepełne. Bardzo się tego wstydzę więc unikam rozmów jak ognia, często jestem nierozumiana, bo nie potrafię przekazać tego co mam na myśli. Czy logopeda byłby w stanie pomóc mi z tym problemem?
Dzień dobry.
Neurologopeda z praktyką w zakresie niepłynności mowy, mutyzmu wybiórczego i zaangażowany w swoją pracę jest w stanie Pani pomóc. Proszę zrobić jeden krok do kontaktu. Zadzwonić. Zapraszam do siebie. Sylwia Kot

Dzień dobry,

najlepsze efekty osiągnie Pani podejmując dwutorową terapię:
1. Z logopedą - wypracuje podstawowe techniki upłynniania mówienia oraz usprawni procesy, które zachodzą w mowie, takie jak oddychanie, fonację i artykulację.
2. Z psychologiem - pomoże przezwyciężyć tzw. logofobię, czyli lęk przed mówieniem.

Pozdrawiam,
Marcin Tyma
Dzień dobry, warto wybrać się do neurologopedy i psychologa pracujących z niepłynnością mowy, mutyzmem, fobiami społecznymi. Życzę powodzenia i sukcesów. Małgorzata Angielska, neurologopeda