Dzień dobry W maju 2022 r. przeszedłem artroskopie prawego biodra (konflikt udowo panewkowy). Ból p

2 odpowiedzi
Dzień dobry
W maju 2022 r. przeszedłem artroskopie prawego biodra (konflikt udowo panewkowy). Ból przeszedł, jednakże od wielu lat zmagam się z słabą mobilnością bioder (praktycznie zerowa rotacja wewnętrzna w biodrze). Chciałbym zapytać specjalistę o pomoc w doborze ćwiczeń wzmacniających i poprawiających mobilność mięśni w tym obszarze. Interesują mnie konkretne ćwiczenia, nie masaże i terapie na których byłem wielokrotnie i nie dają długotrwałych skutków. Czy ktoś specjalizuje się typowo w fizjoterapii i zajęciach poprawiających zakres ruchomości, pracy z pacjentem na salce, demonstracją ćwiczeń? Chętnie umówię się na wizytę. woj. łódzkie
Dzień dobry,
Pański problem jest złożony. Po pierwsze- jak zrozumiałem- 1,5 roku po operacji nie jest Pan zadowolony z zakresu ruchu w stawie biodrowym. Po drugie- "słaba mobilność bioder" towarzyszyła panu już wcześniej, tj. kilka lat wstecz. W takim wypadku mogło dojść do utrwalenia przykurczy torebki stawowej. To może wpływać na słabe rezultaty dotychczasowej rehabilitacji. Ćwiczenia rozciągające mogą nie przynieść oczekowanych rezultatów. Sugeruję konsultację z ortopedą odnośnie plastyki torebki stawowej.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Dr Michał Starosta w Łodzi polecam