Dzień dobry, udałam się na SOR po upadku z konia z podejrzeniem zwichnięcia barku. Z opisu badania R

1 odpowiedzi
Dzień dobry, udałam się na SOR po upadku z konia z podejrzeniem zwichnięcia barku. Z opisu badania RTG wynika, iż świeżych zmian pourazowych w zakresie struktur kostnych stawu ramiennego lewego nie uwidoczniono. Tymczasem w miejscu końca barkowego urosła mi piramida (tuż po upadku), niestety otrzymałam kartę informacyjną, ale żaden lekarz nie obejrzał mojego barku, została wyłącznie skierowana na wykonanie RTG. Ponadto na wypisie znalazła się informacja o badaniu laboratoryjnym, tymczasem żadnym innych badań oprócz RTG nie miałam wykonanych. Po dwóch miesiącach dźwignęłam zakupy co w konsekwencji spowodowało potworny ból w ramieniu i lewej strony pleców, ból utrzymywał się przez 5 dni, uniemożliwiał dźwignięcie szklanki z wodą i podniesienie ręki, udałam się na wizytę do ortopedy w między czasie poprosiłam od szpitala w którym miałam wykonane RTG o zdjęcie na płycie. Na zdjęciu wyraźnie widać, iż kość obojczykowa jest uniesiona na parę centymetrów, nie przylega do kości ramiennej. Ortopeda zasugerował wykonanie usg ścięgien, powiedział, że powinnam mieć od razu wykonaną operację, kiedy ścięgna były zerwane, teraz operacja będzie bardziej skomplikowana. Zasugerował również, żebym ubiegała się o odszkodowanie od szpitala za błąd w diagnostyce i bezpośrednie narażenie na utratę zdrowia. Proszę o odpowiedź czy opis zdjęcia był prawidłowy, dlaczego nie stwierdzono przesunięcia, uniesienia kości obojczykowej i nie zlecono dalszych badań, nie zaproponowano wykonania operacji. Nadmieniam, iż w zaleceniach szpitalnych jest przyjmowanie Ketonal.
Nikt nie odpowie na to pytanie dlaczego nie stwierdzono przesunięcia. Należy zapytać osoby które to zdjęcie oglądały. Doszło do zwichnięcia lub podwichnięcia w stawie obojczykowo-barkowym. W zależności od stopnia tego podwichnięcia lub zwichnięcia będzie wymagana rekonstrukcja więzadeł. Nie jest to bardzo trudna operacja. Pozdrawiam.