Dzień dobry. Szanowni Państwo jak być cierpliwym? Kilka dni temu partnerka zostawiła mnie po 3 latac

4 odpowiedzi
Szanowni Państwo jak być cierpliwym? Kilka dni temu partnerka zostawiła mnie po 3 latach. Musiałem się też wyprowadzić. Partnerka poprosiła o miesiac czasu bez kontaktu. Może to oznaczać ze nie wszutsko stracone. Jednak ciezko i mnie z cierpliwością i przez ostatni tydzień 3 razy się z nią kontakotowalem. Za kazym razem podkreśla aby dał jej ten czas o który prosila. Przy ostatnim kontakcie podkresila abym skupił się na sobie oraz ze ona musi odpocząć . Wyprowadza miała miejsce tydzień temu. Pracuje jednak praca nie absorbuje mi az tak głowy abym nie myślał. Przed spaniem jestem spokojny. Rankami natomiast jest źle ponieważ mam ogromny natłok myśli. Ona ma dziecko prace i bliskich więc ma do kogo się zwrócić i porozmawiać. Byłem u 2 psychologów. Oboje powiedzieli cierpliwość jednak jak wytrzymać ten okropny stan który czasem rozrywa mnie od środka? Kupiłem jej tez w prezencie bilet na komcer uubionego artysty. Dostarczy to kurier. Nie wiem czy zostanie to dobrze odebrane - ten prezent. Partenrka tez mi kazała mi zabrać wszystkich rzeczy. Powiedziala aby skupił sie na sobie i wziął życie we wlasne ręce...dziekuje za odpowiedzi. Ja 32 lata ona również. Dziecko 5
Witam serdecznie,
Rozumiem Pana ból i cierpienie, z Pana opisu sytuacji wynika, że bardzo mocno Pan cierpi z powodu poczucia odrzucenia.
Gorąco polecam Panu psychoterapię, która wzmocni Pana poczucie własnej wartości, dzięki czemu na Pana dobre samopoczucie nie będzie miała wpływu akceptacja innych osób, uznanie, aprobata, czy też ich odrzucenie.
Warto poszukać terapeuty, któremu będzie Oan ufać, z którym będzie Pan miał dobrą relację, bo to ona będzie miała ogromne znaczenie w Pana terapii.
Pozdrawiam

Joanna Francik

Czymże jest miesiąc! To niewiele czasu.. Poszłabym o kilka kroków dalej! Kilka miesięcy lub nawet cały rok. Rok na kontakt z sobą...
... bo czy rok, to wiele, aby stworzyć udaną relację z samym sobą? Żeby siebie lepiej poznać, odnaleźć własne pragnienia. A kiedy się je zdefiniuje, należy poszukać czasu na ich realizację...
Aby tworzyć udany związek, potrzeba niewiele, a jednak bardzo dużo!
Trzeba być spójnym i kompletnym wewnętrznie! Trzeba być w zgodzie z samym sobą! Jeśli odczuwa się jakiś brak i czeka, by ten brak wypełnił partner - zawsze będzie się skazanym na frustrację.
To nie partner ma być naszą skałą.
Skały proszę szukać w sobie. To dla siebie proszę kupić bilet. Bilet do poznania własnego "ja".
Życzę powodzenia!
Elżbieta Bulik - PSYCHOTERAPEUTA
Wiele osob cierpi z powodu utraty zwiazku -to syndrom naszych czasow tak jak choroby - nowotwory zatruwajace nam życie.Z powodu odrzucenia cierpi sie bardziej,stany depresji nie leczone z powodu nieszczesliwych milosci prowadza takze do prob samobojczych prosze przyjac zaproszenie od nas psychologow na terapie gdyz samotnosc nie jest dobrym rozwiazaniem.Pozdrawiam Tamara Bogdanowicz ,psycholog.
Dzień Dobry.
Z pewnością sytuacja, w jakiej się obecnie Pan znajduje, jest dla Pana dużym źródłem stresu, niepewności i cierpienia. Trudno ją znieść samemu i pragnienie, aby jak najszybciej sprawy z Partnerką się ułożyły, jest naturalne. Wydaje się jednak, że wywieranie jakiejkolwiek presji na Partnerkę, nie poprawi sytuacji, zwłaszcza że wyraźnie sygnalizuje, że potrzebuje czasu dla siebie. Jakkolwiek trudne to będzie do realizacji, myślę że korzystnie będzie - zarówno dla Pana, jak i przyszłości związku, jeśli wykorzysta Pan ten czas na lepsze zrozumienie siebie, sytuacji. Pomocna może być w tym rozmowa z samym sobą - dziennik? albo ze specjalistą - psychoterapeutą, który być może pomoże dostrzec inne, nowe aspekty Państwa związku. Serdecznie życzę pomyślnego rozwiązania problemu i pozdrawiam - Monika Kołodziejczyk psychoterapeuta par i mediator rodzinny