Dzień dobry, Rok temu miałam przeprowadzone leczenie kanałowe zęba. Zamontowano wkład i pełną, szt
2
odpowiedzi
Dzień dobry,
Rok temu miałam przeprowadzone leczenie kanałowe zęba. Zamontowano wkład i pełną, sztuczna koronę. Po roku w tomografii widać cień przy wypelnieniu( na wysokości połowy korzenia) i stomatolog zasugerował ponowne "otworzenie" zęba i sprawdzenie pod mikroskopem co się dzieje (zasugerowano,ze może to być ziarniniak wewnetrzny). Czy to możliwe, że przy poprawnym leczeniu kanałowym mogło dojść to tego schorzenia? Czy jesli okaże się to prawdą to powinnam mieć prawo do nieodpłatnej wizyty naprawczej.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rok temu miałam przeprowadzone leczenie kanałowe zęba. Zamontowano wkład i pełną, sztuczna koronę. Po roku w tomografii widać cień przy wypelnieniu( na wysokości połowy korzenia) i stomatolog zasugerował ponowne "otworzenie" zęba i sprawdzenie pod mikroskopem co się dzieje (zasugerowano,ze może to być ziarniniak wewnetrzny). Czy to możliwe, że przy poprawnym leczeniu kanałowym mogło dojść to tego schorzenia? Czy jesli okaże się to prawdą to powinnam mieć prawo do nieodpłatnej wizyty naprawczej.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
Do odpowiedzi na takie pytanie potrzebne byłoby zdjęcie RTG oraz badanie Pacjenta. Pani lekarz, który wykonywał całość pracy będzie mieć najlepszy ogląd na sytuację kliniczną. Natomiast starając się ogólnie odpowiedzieć na pytanie:
Tak, jest to możliwe, aby przy poprawnym leczeniu endodontycznym dochodziło do resorpcji w obrębie zęba. Nie występuje to często w tak zaawansowanym zakresie, jednak może się tak zdarzyć. Wymagane są wtedy dodatkowe zabiegi np. mikrochirurgii endodontycznej itp.
Jeżeli chodzi o odpłatność takich zabiegów, to jest to wewnętrzna polityka gabinetów, natomiast najczęściej są one dodatkowo płatne ze względu na brak "zawinienia" lekarza w takim stanie rzeczy.
Do odpowiedzi na takie pytanie potrzebne byłoby zdjęcie RTG oraz badanie Pacjenta. Pani lekarz, który wykonywał całość pracy będzie mieć najlepszy ogląd na sytuację kliniczną. Natomiast starając się ogólnie odpowiedzieć na pytanie:
Tak, jest to możliwe, aby przy poprawnym leczeniu endodontycznym dochodziło do resorpcji w obrębie zęba. Nie występuje to często w tak zaawansowanym zakresie, jednak może się tak zdarzyć. Wymagane są wtedy dodatkowe zabiegi np. mikrochirurgii endodontycznej itp.
Jeżeli chodzi o odpłatność takich zabiegów, to jest to wewnętrzna polityka gabinetów, natomiast najczęściej są one dodatkowo płatne ze względu na brak "zawinienia" lekarza w takim stanie rzeczy.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam
trzeba zrobić rewizję tego leczenia aby nie stracić zęba
Pozdrawiam Anita Małysa
trzeba zrobić rewizję tego leczenia aby nie stracić zęba
Pozdrawiam Anita Małysa
Podobne pytania
- Witam, mam brązowe przebarwienia pomiędzy zębami przednimi czy istnieje szansa żeby zabieg icon na to zadziałał? Niestety mam tak pomiędzy paroma przednimi zębami a jestem bardzo młodą osoba i zależy mi żeby zachować jak najwięcej tkanek zębów
- Dzień dobry moje tsh wynosi 2,2 jestem po usunięciu tarczycy z powodu mikro raka brodawkowatego 9lat temu ostatnia scyntygrafia ujawniła cztery procent wychwytu jodu a USG nie pokazuje odrostu biorę 150 eutyroxu jestem senna zwłaszcza rano i brak energii do działania proszę mi powiedzieć co…
- Co oznacza jak 9,5 miesięczny niemowlak siedząc trzepie rączkami i buja się w przód i w tył?
- Witam miałem kamice moczowodu lekarz przepisał mi cipronex ranoslin diclo duo combi i enterol, po dwóch dniach stosowania leków pozbyłem się tego kamienia a teraz pojawil się problem zeby uzyskać wytrysk nie ma go w ogóle czy dalej mam stosowac kuracje tymi lekami czy zaprzestać i wszystko wróci…
- Witam mam podwyższone trojgrycerydy (około 400). Podobno dobrym naturalnym sposobem jest spożywanie na czczo zakwasu z buraków własnej roboty i oleju lnianego. Czy można razem stosować powyższe na czczo? Czy będą lepsze efekty? Po jakim czasie od wypicia oleju na czczo można wypić szklankę zakwasu?…
- Doktorze, czy stosunek analny może być przyczyną dermatofitozy odbytu? Jeżeli tak, to jaki jest czas inkubacji tej choroby oraz kiedy pojawiłby się świąd odbytu, a po jakim czasie byłby niezwiązany z tym stosunkiem?
- Posiadam na drugim palcu u stopy dziwnego guza, nie wiem co to jest. Na drugiej stopie zaczyna robic mi sie haluks… mam dopiero 18 lat a obawiam sie ze posiadam Reumatoidalne zapalenie stawów.
- Dzień dobry, czy można nosić aparat ortodontyczny na dolnym łuku, jeśli na nim wszystkie zęby są wyleczone, a na górnym zęby wymagają dalszego leczenia? Czy istnieją takie sytuacje?
- Witam! od jakiegoś czasu stosuję antybiotyk oraz maść przepisaną przez dermatologa: Tetralysal oraz Acnelec. Moje pytanie brzmi następująco: czy używając tych substancji mogę normalnie suplementować witaminy oraz kreatynę? Witaminy jakie używałem wcześniej to m.in. mix witamin, ashwaganda, witamina…
- Witam Jestem po operacji kręgosłupa szyjnego , niestety po operacji została chrypka i gula w gardle . Pani doktor wypisała sterydy Pabi Dexamethason w dawce 20mg 3x na dobę przez 10dni . W internecie są informacjami maksymalnej dawce dobowej 16mg , boję się że coś mi się stanie od takiej dawki. Proszę…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.