Dzień dobry ,proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego lekarza który mógłby mi pomóc mam 24 lata od

3 odpowiedzi
Dzień dobry ,proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego lekarza który mógłby mi pomóc mam 24 lata od praktycznie zawsze mam problem z normalnym jedzieniem po za domem rodzinnym to znaczy że w domu moje odżywianie przebiega bez problemu lecz gdziekolwiek indziej nie potrafi nic z jejść ,nic przez gardło nie potrafię przełknąć a jeśli się uda najczęściej od razu zbiera mi się na wymioty i czasami zwracam . Całe życie jest to uciążliwe , dla przykładu wyjechałem do pracy za granicę po 4 dniach niestety byłem zmuszony wrócić przez brak jakichkolwiek posiłków których nie potrafiłem zjeść chodź głód odczuwałem straszny, mimo wszystko i tak w gardle czułem że mnie blokuje że nic nie przełknę lub na samą myśl jedzenia zbierało mi się na wymioty ,próba jedzenia gdziekolwiek po za domem to dla mnie ogromny stres i czym bardziej się staram tym bardziej mnie mdli i blokuje, jestem prawie pewien że problem leży tylko w głowie próbowałem sobie przypomnieć czy w przeszłości nie wydarzyło się coś przez co miałbym traumę lecz nic takiego sobie nie przypominam ,był to zawsze problem chodziłem głodny w szkole później w pracy a nawet w domu gdzie nie mam problemu z tym no chyba że jest jakaś inna osoba niż członek rodziny wtedy też mnie że tak powiem blokuje i nie potrafię nic z jeść ,czy istnieją podobne przypadki i jaki lekarz mógłby mi pomóc ? z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
Świetnie, że szuka Pan pomocy, to pierwszy krok do tego, aby polepszyć jakość Pana życia.
Opisywane przez Pana trudności są złożone i mogą mieć podłoże oraz konsekwencje zarówno psychologiczne, jak i medyczne.
Warto rozważyć konsultacje z różnymi specjalistami, aby uzyskać szerszy obraz diagnostyczny:
1) psycholog/psychoterapeuta - jak Pan sam zauważa "jestem prawie pewien że problem leży tylko w głowie" - tu zachowałabym ostrożność, czy tylko, jednocześnie objawy, które Pan deklaruje warto zweryfikować pracując z psychoterapeutą. Uregulowanie relacji z jedzeniem oraz znalezienie jej przyczyn wydaje się być tutaj kluczowe.
2) Lekarz rodzinny - w przypadku długotrwałych problemów z żywieniem, warto zrobić komplet badań, by móc odpowiednio zadbać o zdrowie. Jeśli lekarz rodzinny uzna to za zasadne, skieruje również Pana do innych specjalistów, takich jak np. gastroenterolog.
Życzę Panu powodzenia i wytrwałości w pokonywaniu trudności. Z odpowiednim wsparciem będzie miał Pan większe szanse na osiągnięcie pożądanego przez Pana sukcesu.

Witam serdecznie. Proponuję sprawdzić czy nie jest to zw., z refluksem, np., żołądkowo przełykowym (warto zrobić badania w tym kierunku np., u gastrologa, który się tym zajmuje) plus zapraszam do pracy nad tematem na sesjach psychologicznych. Wstępnie diagnozy noe chcę stawiać, ale widać po wypowiedzi, że może być to powiązane z tematem relacji społecznych lub ewentualnie jakiś wcześniejszych wydarzeń. Dodatkowo, jeżeli jest to refluks to w grę może wchodzić to, że przy refluksie podnosi się poziom histaminy a histsmina równiez w parze idzie z kortyzolem i odwrotnie. Wtedy każda sytuacja zw., ze stresem również może powodować niekorzystne objawy zw., z jedzeniem. Zapraszam serdecznie na sesje psychologiczne, w których moglibyśmy popracować holistycznie - całościowo nad tematem. Postaram się pomóc. Możliwe są również konsultacje online. Wybór wizyty stacjonarny lub online jest na stronie. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do pracy nad tematem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Wydaje mi się, po Pana opisie, że do specjalisty, który pomoże dotrzeć do blokady. Raczej z podejścia psychodynamicznego, pomimo różnych opinii na ten temat. Polecam Panią Agatę Olesiewicz. Siebie nie polecam ale życzę rozwiązania problemu.