Dzien dobry, od około 3 miesięcy mam problem z narośla na dziasle. Stałe chodze do stomatologa, z ta

3 odpowiedzi
Od około 3 miesięcy mam problem z narośla na dziasle. Stałe chodze do stomatologa, z ta przypadłością także byłam. Zrobiłam na własna rękę zdjecie rtg i okazało się, ze nie ma żadnych zmian. Zab zdrowy, żywy, wszystko z nim w porzadku. Jednak ciagle mam nad nim bąbel- lekarka zapewniła mnie, ze nie jest to ropień, ani przetoka. Nic mnie nie boli, jedynie gdy pije alkohol to dziwne coś rośnie. Stomatolog stwiedzila, ze jest to afta. Czy to mozliwe, aby w afcie zbierała się krew? Ostatnio ten guzek mi pękł i sączyła się z niego krew. Zauważam, ze znowu zaczyna się powiększać.
Witam , nawracający bąbel nad zębem może świadczyć o tym ze jednak ząb jest przyczyna . Bez obejrzęnia zdjęcia i sytuacji wewnatrzustnie ciezko postawić diagnozę .

Bąbel nie jest naroślą a z afty nie może sączyć się krew.Bez obejrzenia jamy ustnej nie można postawić diagnozy i znaleźć przyczyny.Po ekstrakcji zęba mądrości zawsze następuje utrata kości na powierzchni dystalnej zęba siódmego,ale rozchwianie powinno się zmniejszyć z czasem (chyba,że jest jakiś stan zapalny).
Proponowałabym udać się z tym problemem do lekarza dentysty ze specjalnością periodontologia - to specjalista od chorób błon śluzowych jamy ustnej i przyzębia. Z opisu raczej nie wygląda to na aftę, a wszelkie zmiany w jamie ustnej, które nie goja się w przeciągu dwóch tygodni wymagają starannej diagnostyki. Pozdrawiam