Dzień dobry, od jakiegoś czasu przeżywam piekło rozwodu - zmienia się całe moje życie, nawyki, wyja

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
od jakiegoś czasu przeżywam piekło rozwodu - zmienia się całe moje życie, nawyki, wyjazdy, zostaję bez auta, środków do życia, z potężnym lękiem i strachem. Borykam się też z potępieniem ze strony ludzi wokół (rozwód najprawdopodobniej będzie z mojej winy), a ponieważ od lat cierpię na nerwicę lękową z atakami paniki, teraz stało się jasne że objawy się nasilą i...poraziły mnie. Od rana budzę się jak sparaliżowana, z potężnym strachem, czarnymi myślami. Gdyby nie dziecko, nie wstałabym z łóżka; do tego od wielu lat przyjmuję Alprox 0,5 mg, który na chwilę koi lęk ale tez działa już coraz mniej. Mam myśli samobójcze, strach mnie paraliżuje. Ze względu na dziecko nie mam jak uczestniczyć w terapii, poza tym są to ogromne koszta. Rozważam wizytę u psychiatry aby zalecił mi inne leki ale najgorsze są myśli, psychika, strach przed rozwodem, ból psychiczny tego nie ukoi już nic. Mam zawroty, drętwienia kończyn, uderzenia gorąca, boję się nawet wyjść z domu bo może kogoś spotkam - spirala strachu stała się nie do zniesienia, chudnę w zastraszającym tempie ( a niemal wiele lat borykałam się z nadwagą). Proszę o pomoc, gdzie znaleźć nadzieję, optymizm, jak poradzić sobie ze strachem przed utratą, zmianą i jak dalej "ruszyć" w życie.
Dzień dobry,
To dla Pani bardzo ciężki okres i z pewnością potrzebuje Pani pomocy. Proszę się udać do psychiatry, powinien znaleźć leki które pomogą Pani choć częściowo złagodzić trudne objawy. Poza tym, pisze Pani że ze względu na dziecko nie może Pani rozpocząć terapii - jednak uzyskanie pomocy powinno być dla Pani teraz priorytetowe - proszę spróbować poprosić koleżankę czy kogoś z rodziny, może znajdzie się osoba która może się w tym czasie zaopiekować dzieckiem. niestety większość psychoterapeutów pracuje prywatnie, ale zdarzają się osoby które mogą przyjąć nieodpłatnie lub za niższą opłatą osoby, których nie stać na pełnopłatną terapię a bardzo jej potrzebują. Poza tym istnieje możliwość zapisania się nieodpłatnie w ramach NFZ czy też czasami w ośrodku pomocy społecznej lub interwencji kryzysowej. Proszę próbować, mam nadzieję że się Pani uda.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska

Witam,
ja ze swojej strony dodam, że są psychologowie/psychoterapeuci, którzy świadczą usługi polegające na wizytach domowych oraz na kontakcie on-line. Bardzo proszę o skorzystanie z jakiegokolwiek z zaproponowanych przez Panią Psycholog J. Wojciechowską oraz przeze mnie sposobów kontaktu, gdyż Pana stan wymaga jak najszybszej interwencji!!! Pozdrawiam. Maria Christowa-Dobrowolska
Dzień dobry, koniecznie w pierwszej kolejności proszę skonsultować się z swoim psychiatrą ze względu na występujące trudności adaptacyjne i myśli samobójcze.