Dzień dobry od jakiegoś czasu mam mały problem zacząłem się częściej denerwować, jestem kierowcą i b

7 odpowiedzi
Dzień dobry od jakiegoś czasu mam mały problem zacząłem się częściej denerwować, jestem kierowcą i boję się jakieś leki brać żeby mnie nie u sypiały w czasie jazdy
Dzień dobry!
Jeżeli mówimy o lekach przypisanych prze lekarza psychiatrę, to przed ich braniem należy zgłosić lekarzowi prowadzącemu w wywiadzie swoje wątpliwości oraz wykonywany zawód, tak aby dobrać odpowiednie leki, które nie będą wpływały na wykonywaną przez Pana pracę.
Najczęściej nadmierna nerwowość spowodowana jest wewnętrznym niepokojem. Poza lekami przypisanymi przez lekarza zastanowiłbym się co może powodować u Pana zwiększony niepokój? Czynników zapalnych może być bardzo dużo i mogą dotyczyć każdej strefy Pana życia.
Jeżeli nie uda się Panu zlokalizować czynników powodujących nerwowość, zalecam udanie się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty w celu porozmawiania o Pana dolegliwości, i ustaleniu przyczyn zwiększonej nerwowości.
Pozdrawiam!

Dzień dobry, warto byłoby zastanowić się nad sytuacjami, które bezpośrednio poprzedzają lub powodują u Pana uczucie zdenerwowania. Być może występuje jakiś konkretny bodziec, który uruchamia taką reakcje. Dobrze byłoby skonsultować się z psychologiem zanim podejmie Pan decyzję o farmakoterapii zwłaszcza biorąc pod uwagę zawód, jaki Pan wykonuje. Pozdrawiam, Magdalena Strzelec.
Witam , w takiej sytuacji najlepiej zasięgnąć bezpośredniej pomocy od specjalisty, który doradzi jaka forma pomocy bedzie najlepsza. Kontakt z psychologiem jest tu nieoceniony. Pozdrawiam.
Dzień dobry, myślę że istotne byłoby, aby zastanowić się nad okolicznościami, w których zaczyna Pan odczuwać zdenerwowanie - w jakich sytyacjach się ono pojawia, czy jest powtarzalne, kiedy zaobserwował Pan pierwszy raz te objawy i czy równocześnie pojawiają się też inne.
Uważam, że wizyta u psychologa byłaby dla Pana pomocna, a na pewno umożliwiłaby rozwianie wielu wątpliwości.
Pozdrawiam
Maja Lisowska
Dzień dobry,
Myślę, że tak jak kolega wcześniej nadmienił - swoje wątpliwości należy skonsultować z lekarzem psychiatrą. Poza tym, warto się zastanowić od kiedy Pan zauważył u siebie początek objawów i jakie jeszcze objawy się u Pana pojawiły wraz z większą nerwowością. Jak Pan sypia? Jak Pana dieta? Czy odczuwa Pan wzmożony niepokój w ciągu dnia? Jeśli nie jest Pan zdecydowany na leki, to może Pan spróbować popracować nad regulacją gniewu z psychologiem.
Pozdrawiam ;)
Pisze Pan o zdenerwowaniu. Warto ustalić, co dokładnie, czyli jakie sytuacje są dla Pana trudne, co "odpala" zdenerwowanie. Kolejne pytanie, to czy odczuwa Pan złość, czy może bardziej niepokój/ lęk?
Nie zawsze trudne stany emocjonalne wymagają włączania farmakoterapii, tu bardzo pomocny byłby kontakt z terapeutą, który razem z Panem pochyli się nad problemem i pokieruje Pana do dalszych rozwiązań.
Dzień dobry, to naturalne, że ma Pan obawy związane z farmakoterapią.
W takich sytuacjach warto zacząć od konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą, aby poszukać przyczyn zaistniałej sytuacji i dopiero wtedy zdecydować czy będzie konieczna konsultacja z psychiatrą. Terapia często okazuje się wystarczająca.