Dzień dobry. Od jakichś 4 miesięcy cierpię na zaparcia, tzn. nie mogę się do końca wypróżnić choćbym

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Od jakichś 4 miesięcy cierpię na zaparcia, tzn. nie mogę się do końca wypróżnić choćbym nie wiadomo jak długo siedział w toalecie. Czytałem dużo na ten temat na internecie, że to może być spowodowane siedzącym trybem życia, niezdrowym odżywianiem się itd. Zacząłem więcej się ruszać - 5-10 km spacery codziennie, ćwiczenia gimnastyczne, piję 3-4l wody dziennie, ograniczyłem do minimum cukier i słodycze, fast foody i tak dalej, jem więcej warzyw, owoców i ryb. Jednak nic to nie pomaga. Co mam więc zrobić, żeby się tej przykrej dolegliwości w końcu pozbyć? Czy błonnik w proszku/tabletkach coś tu zdziała?
Dzień Dobry
Na początku proszę zwiększyć ilość błonnika pokarmowego (pełnoziarniste produkty zbożowe, otręby pszenne) które mechanicznie powinny pobudzać jelita do defekacji. Warto również spróbować wypić na czczo ciepłą wodę z sokiem z cytryny, łyżkę oliwy z oliwek lub napar z suszonych śliwek.
Uczucie niepełnego wypróżnienia może towarzyszysz również innym jednostką chorobowym m.in. Zespole jelita drażliwego, chorobie leśniowskiego-crohna, wrzodziejącego zapalenie jelita grubego, nowotworów jelita grubego. Jeżeli uczucie niepełnego wypróżnienia nie minie to Proszę skonsultować swoje objawy z lekarzem.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Proszę kupić podnóżek toaletowy i korzystać z niego przy każdej wizycie w toalecie. Więcej na temat podnóżka można dowiedzieć się na stronie firmy „Kucaj”.