Dzień dobry. Od czasu do czasu miewam mrowienie, pieczenie czy też delikatny drętwienie kończyny pra

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Od czasu do czasu miewam mrowienie, pieczenie czy też delikatny drętwienie kończyny prawej. Głównie łydki. Od 2 dni zaczęło się od łydki skończywszy na lędźwiach. Ból i prądy biegną od kręgsłupa, przez pośladek(w niewielkim stopniu), pasmo biodorowo-piszczelowe(czasami tylna część uda) i przez łydkę (bądź piszczel) aż do stopy.
Proszę o pomoc i interpretację opisu MR odc. LS: spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej; kształt i wysokość trzonów kegowych oraz k/m jak również ich sygnał bez odchyleń od stanu prawidłowego; Segment L4-L5 dyskretne zmiany typu bulging disc bez istotnego ucisku na struktury nerwowe wewnątrzkanałowe. Segment L5-S1 niewielka tylno prawoboczna protruzja k/m na około 3mm bez istotnego ucisku na struktury nerwowe wewnątrzkanałowe.
Proszę o poradę. Pozdrawiam
Obajwy opisane sugerują rwę kulszową. Po większym obciążeniu kręgosłupa ucisk korzenie nerwów rdzeniowych może się zwiększać co powoduje objawy. Należy starać się jak najmniej siedzieć, a jeżeli już trzeba długo siedzieć to zadbać o ergonomiczna pozycję. Wskazana jest również konsultacje z lekarzem celem dokładnej diagnostyki i zlecenia ewentualnych leków i fizjoterapii.