Dzień Dobry, obyłam dzisiaj na kontrolnej wizycie u neurologa z dzieckiem, wizyta była "dziwna" i ni

5 odpowiedzi
Dzień Dobry, obyłam dzisiaj na kontrolnej wizycie u neurologa z dzieckiem, wizyta była "dziwna" i nie jestem przekonana do rzetelności lekarza dlatego mam kilka pytań dotyczących dziecka w wieku 11 miesięcy.
Dziecko raczkuje, chodzi przy meblach, je samodzielnie (blw), mówi "po swojemu", reaguje na swoje imię, uwielbia muzykę i ma swoje ulubione piosenki, bardzo lubi samodzielnie oglądać książeczki. Jest bardzo ruchliwym dzieckiem "nie usiedzi w miejscu", nie ma dużego kontaktu z innymi ludźmi (jest z rodzicami w domu, bez rodzeństwa i nie pozostaje pod opieka innej osoby w związku z czym styczność z innymi ma dość rzadko). Pojawiają się pytania, ponieważ Pani dr zasiała ziarno niepewności. Czy niepokojące jest to, że dziecko:
- nie chce współpracować z obcą osobą (idzie na ręce do rodzica)
- nie mówi słów (tylko swoje wyrazy i sylaby tatatata mamama bababa)
- jest bardzo ruchliwe i zainteresowane nowymi rzeczami dookoła
- gdy coś mu nie pasuje jasno to komunikuje
Nie przypuszczałam, że powyższe rzeczy są "nienormalne" dla dziecka w wieku 11 miesięcy. Będę ogromnie wdzięczna za poradę.
Dzień dobry, radziłabym kontakt z psychologiem i logopedą, którzy ocenią rozwój funkcji poznawczych i komunikacyjnych zgodnych z przyjętą normą rozwojową dla wieku dziecka. Z podanych informacji nie będziemy w stanie jednoznacznie stwierdzić czy rozwój przebiega prawidłowo, ponieważ jest szereg funkcji, które należałoby poddać ocenie. Pozdrawiam

Szanowna Mamo.
Jeśli ziarno niepokoju jest to lepiej upewnić się.
Przy PSTIS działa nieodpłatny punkt konsultacyjny. Można zasięgnąć ustnej informacji bezpośrednio oglądając małego pacjenta. W każdej poradni psych.-ped.można także odbyć kontrolną wizytę. Marta Wiśniewska
Dzień dobry. Jeżeli chciałby odpowiedzi na pytanie, czy dziecko rozwija się prawidłowo, to proponuje skontaktować się z logopedą i psychologiem. Bez kontaktu z dzieckiem i dokonania obserwacji nikt nie powinien udzielić Pani jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Tylko wizyta u specjalisty (logopeda) rozwieje Pani wątpliwości. Rodzic zazwyczaj nie jest obiektywny.I jego opinią może być myląca.Pozdrawiam
Proponuje w tej sytuacji udać się do logopedy i psychologa lub od razu do neurologopedy. Specjalista może ocenić wiele funkcji które nie są tutaj omówione.