Dzień dobry, Nie palę nikotyny od 12 dni, przez pierwszy tydzień czułam się dobrze, drugi tydzień

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
Nie palę nikotyny od 12 dni, przez pierwszy tydzień czułam się dobrze, drugi tydzień to drżenie rąk, brak koncentracji, silny ból głowy i zawroty. Nie mam chęci zapalenia, ale skutki sa tak silne że często nie jestem w stanie funkcjonować w pracy. Ile powinien trwać taki stan? Czy jest coś co pomoże mi zniwelować te objawy?
Dzień dobry,
Warto skonsultować i sprawdzić czy poprzez palenie papierosów jako czynność nie tłumił Pan jakiś emocji w sobie czyli palenie było swoistym "plasterkiem" na coś i teraz w momencie odstawienia pojawiają się reakcje być może też odstawienne ale źródło tych reakcji może być też głębsze. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Opisane przez Panią objawy wyglądają na typowe objawy odstawienne nikotyny i mogą potrwać do kilku tygodni w zależności od różnorodnej reakcji organizmu na brak nikotyny. Jest to ciężkie, naprawdę i trzeba wytrzymać, dobrze się odżywiać, suplementować się i dbać o siebie tak, żeby nie powrócić do nałogu. Już w następnym tygodniu powinno być lepiej. Brawo za decyzję oraz trzymam kciuki w powodzeniu!

Pozdrawiam
Karolina Żółtek
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić ten temat szerzej podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, opisane przez Panią objawy wskazują na typowe związane z odstawieniem nikotyny. Taki stan może utrzymywać się do kilku tygodni jednakże jest to zależne od konkretnej osoby. Warto w tym okresie zadbać o siebie dodatkowo zwracając uwagę na odpowiedni sen, relaks, odżywianie. Dodatkowym wsparciem będzie jeśli skontaktuje się pani ze specjalistą - psychologiem lub psychoterapeutą. Pozdrawiam!