Dzień dobry, Miesiąc temu pojawił się u mnie dziwny problem. Zacznę od tego, że amatorsko ćwiczę na

2 odpowiedzi
Dzień dobry, Miesiąc temu pojawił się u mnie dziwny problem. Zacznę od tego, że amatorsko ćwiczę na siłowni a że ćwiczenia dobieram sobie sam i niestety za szybko chciałem osiągać duże wyniki w krótkim czasie pojawił się u mnie problem z lewym barkiem. Zostałem skierowany na USG a późnej na rezonans magnetyczny których wyniki niestety w pewnych aspektach były sprzeczne. Mianowicie w opisie USG napisano że występuje uszkodzenie ścięgna mięśnia podgrzebieniowego natomiast w opisie rezonansu że ścięgno tego mięsna jest bez zmian natomiast uszkodzone jest ściegno mięsna podłopatkowego. W obu przypadkach opisane było że występuje uszkodzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego. Lekarz ortopeda do którego udałem się z tymi wynikami powiedział że to może być entezopatia ścięgien stożka rotatorów ale nie dał żadnych wskazówek co z tym robić jednynie przepisał maści i tabletki przeciwbólowe. Niestety ani jedno ani drugie nie pomogło, ćwiczę dalej z bólem i na prawdę nie mam pomysłu co robić gdyż lekarze do których się udaje nie widzą stricte dużego problemu. Powoli się załamuje a dodatkowo jakiś miesiąc temu wykonując pompki na niestabilnym podłożu odczułem piekący ból w nadgarstkach a od następnego dnia zaczęły mnie boleć oba barki ( ich tylna część) mniej więcej w miejscu przyczepu ścięgnie mięśnia trójgłowego ramienia do kości ramiennej. Od tamtego czasu odczuwam także dziwny ból w okolicach tricepsa a także podczas np robienia pompek drżenie rąk oraz okolic pobocznej części pleców mniej więcej okolice pach. Chciałbym się dowiedzieć czy prawdopodobny uraz w okolicach nadgarstka mógłby rzutować ból na praktycznie całą kończynę górną? Bardzo proszę o jakieś wskazówki co robić
Dzień dobry, był Pan na wizycie u ortopedy, a czy odwiedził Pan fizjoterapeutę? Są to specjaliści od zaburzeń w narządzie ruchu. Proszę udać się do fizjoterapeuty w okolicy, który wykona dokładną diagnostykę i wdroży leczenie. Niestety z samego Pana opisu wiele nie wynika, jednak to nie Pana wina. Potrzebne jest Pana zbadanie na żywo i dopiero wtedy można postawić pewne rozpoznanie problemu oraz wdrożyć terapię, tak jak napisałem powyżej. Uraz w okolicy nadgarstka może rzutować na problem w obrębie całej kończyny górnej, ale by to stwierdzić należy Pana zbadać. Życzę powodzenia,
pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proszę nie wykonywać ćwiczeń w bólu, bo może Pan jeszcze bardziej uszkodzić ścięgna/mięśnie i nie tylko. Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!