Dzień dobry, miałam zabieg skleroterapii piankowej (środek Fibroveing w stężeniu 0,2%). Najwięcej

1 odpowiedzi
Miałam zabieg skleroterapii piankowej (środek Fibroveing w stężeniu 0,2%). Najwięcej zastrzyków było na lewej nodze, bo też i ona jest w gorszym stanie (pająki, jeszcze nie żylaki). Głównie zewnętrzna łydka - tu było około 5 zastrzyków. Zabieg miałam 9 kwietnia (niestety noga wcale lepiej nie wygląda), a po kilku tygodniach - około 5 (6) zaczęłam odczuwać mrowienie, szczypanie i pieczenie w tej nodze (od kolana w dół, głównie po stronie gdzie były zastrzyki i w stopie). Czy jest możliwe, że zabieg skleroterapii spowodował takie komplikacje? I co może być tego przyczyną, może po zamknięciu naczyń, krew nieprawidłowo krąży? (chciałam również przy okazki zapytać kiedy ustaje przepływ krwi w zamykanych naczyniach?). Mam te odczucia od okolo 20 maja i trwają do tej pory (29 lipca) i w zasadzie jest to non stop, również w nocy, podczas spoczynku z uniesionymi nogami, chyba najmniej jest to odczuwalne podczas chodzenia. Dodam, że USG Doppler wskazuje na sprawne żyły główne. Bardzo proszę o odpowiedź.
Dzień dobry. Sytuacja dla Pani jest bardzo trudna. Leki, które obliterują naczynia mogą powodować stan zapalny. Obrzęk wokół naczynia wpływa również na nerwy przebiegające w okolicy. Czas powinien być najlepszym rozwiązaniem. Cierpliwości. Mam nadzieje, że jest Pani pod stałą opieką Lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrawiam