Dzień dobry Mam syna który ma dwa i pół roku i mówi tylko mama, koko, bi, baba, ja, bim, au, la i

3 odpowiedzi
Dzień dobry
Mam syna który ma dwa i pół roku i mówi tylko mama, koko, bi, baba, ja, bim, au, la i jeszcze pare takich innych wyrazów.
Na pewno słyszy bo jak go wołam po imieniu z innego pokoju to reaguje i przychodzi.
Lubi jak mu czytam i oglądamy razem książki.
Jak jest książka z obrazkami i mowie mu żeby mi coś pokazał to wszystko pokaże.
Ma dobrą pamięć i chociaż nie umie mówić to wszystko pokaże w taki sposób ze drugi człowiek go zrozumie.
Jest też bardzo wstydliwym dzieckiem, wstydzi sie dosłownie wszystkich nawet mnie czyli swojej mamy najczęściej wtedy jak każe mu powtórzyć jakieś słowo.
Dużo tez placze ale to jest bardziej jako wymuszanie czegoś i często się denerwuje.
Czy powinnam się martwić jego brakiem mowy czy ma jeszcze czas ?
Dzień dobry, w wieku 2,5 roku wypowiadanie tylko jednego wyrazu oraz kilku form dźwiękonaśladowczych świadczy o opóźnionym rozwoju mowy.Od 2 r.ż. dziecko powinno zacząć już wypowiadać proste konstrukcje zdaniowe oraz coraz szybciej rozwijać słownictwo czynne w formie wyrazów. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, od tych łagodniejszych do poważniejszych.Ważne jest aby zgłosić się na diagnozę do neurologopedy bo ona umożliwi poznanie przyczyny.Często też trafne zalecenia, jak wspierać rozwój, mogą pomóc dziecku szybko uporać się z problemem. Komunikacja jest jedną z najważniejszych dróg rozwoju poznawczego.Tylko możliwość zadawania pytań rodzicowi, pozwala dziecku w pełni poznać świat i mechanizmy nim rządzące. Czekanie ma też inny negatywny wpływ na samodzielność dziecka, poczucie bezpieczeństwa a tym samym negatywnie wpływa na jego sferę emocjonalną. Brak rozwiniętej mowy też ma swoje wtórne konsekwencje: brak ćwiczenia mięśni przepony do mowy oraz mięśni orofacjalnych do mowy.Powodzenia
Sugeruję wizytę: Diagnoza logopedyczna - 185 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry każde dziecko rozwija się inaczej natomiast nie ulega wątpliwości że synek mówi za mało Proponuje wizytę u specjalisty.
Pani martwienie jest uzasadnione. Należy wyjść z problemem na zewnątrz do specjalistów. Wstydliwość hamuje rozwój, wzrost w różnych obszarach. Pokonywanie jej daje rezultaty w postaci mowy od mniej czytelnej do bardziej czytelnej.