Dzień dobry, Mam pytanie z dziedziny stomatologicznej,mianowicie parę dobrych lat temu miałem czwó

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam pytanie z dziedziny stomatologicznej,mianowicie parę dobrych lat temu miałem czwórkę leczona kanalowo niestety kanały nie zostały dobrze wypełnione ząb się ukruszył i została założona korona z wkrętem od tego czasu ząb średnio co roku wpada w stan zapalny czasami z opuchlizna którą mam leczoną antybiotykiem- teraz diagnoza że ząb ma ropę lub torbiel i tylko do wyrwania.Jednak spotkałem też lekarza który stwierdził że można próbować przeczyscić ponownie kanały mimo wkrętu i być może go uratujemy.Po tym wszystkim jestem wygłupiony a nie ukrywam nie chciałbym stracić zęba, pytanie czy faktycznie usunięcie zęba w takim stanie paro letnia infekcja jest zasadne?
Witam ! na każde pytanie - odpowiedź tak. Aby konkretnie odpowiedzieć co dalej trzeba zobaczyć co się dzieje w jamie ustnej i wykonać zdjęcie rtg i podjąć decyzję co dalej.

Zęby "czwórki" górne są najgorszymi
zębami do leczenia kanałowego, bo mają dwa bardzo cienkie i długie korzenie. Rzadko daje się je dobrze oczyścić i wypełnić. Nie dziwi mnie to , ze są niedoleczone i niedopełnione do końca. Przypuszczam, ze ząb Pana jest do usunięcia. Nie można leczyć zęba w którym okresowo pojawiają się ropne stany zapalne. Każdy taki ząb to ognisko zapalne dla całego organizmu. trzy czwarte chorób odogniskowych i ognisk zapalnych znajduje się przy zębach. Nawet gdyby jakimś cudem udało się uratować ząb to bez wątpienia może Pan uszkodzić stawy, serce, nerki, będą częste infekcje itd.itd.