Dzień dobry Mam pytanie, synek z 2018 roku teraz 4 latka w maju. Mówi wszystko , dużo i buzia.

3 odpowiedzi
Dzień dobry

Mam pytanie, synek z 2018 roku teraz 4 latka w maju.

Mówi wszystko , dużo i buzia.mu się nie zamyka.

Wiem że ma czas jeszcze jeśli chodzi o r bo mówi l. Chciałabym się upewnić?

Oraz mam inny problem czasem.mowi.gloske f już corsz wyraźniej

Ale nie mówi głoski w zamiast tego mówi j np. zamiast woda - joda

Czy ma.jeszcze czas , jakie ewentualne ćwiczenia ?

Byliśmy u larangologa wędzidełko ok, migdałki także

Pozdrawiam
Zachęcam do zdiagnozowania przetwarzania słuchowego metodą Warnkego.

Dzień dobry, 4 latek powinien już realizować głoski wargowo-zębowe (f), (w). Trudno diagnozować nie widząc dziecka, więc najlepiej byłoby udać się na diagnozę logopedyczną, na której zostaną ocenione warunki anatomiczne synka, funkcje słuchowe i postawa. Pozdrawiam
Dzień dobry, jeżeli chodzi o głoskę [r], to rzeczywiście, synek ma jeszcze czas na naukę jej prawidłowej realizacji. Jeżeli chodzi zaś o głoski [f] i [w] to zdecydowanie powinny być one już realizowane poprawnie. Z samego opisu problemu niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić przyczyny problemu. Być może po jednej wizycie u logopedy dziecko zacznie realizować je poprawnie, a być może problem będzie bardziej złożony. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą.