Dzień dobry, mam dentofobię, u dentysty nie było mnie 8 lat. Wiem, że ten lęk jest nieracjonalny, al

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam dentofobię, u dentysty nie było mnie 8 lat. Wiem, że ten lęk jest nieracjonalny, ale mimo tego boję się bólu i tego, że znieczulenie przestanie działać. Jak sobie poradzić, jak się przemóc? Wiem, że w końcu muszę tam pójść
Dentofobia jest całkowicie normalną reakcją i zrozumiałe jest, że możesz się obawiać wizyty u dentysty. Aby sobie z tym poradzić, możesz przejść kilka kroków:

1. Znajdź dobrego dentystę. Znajdź lekarza, któremu ufasz i który ma dobre recenzje. To pozwoli ci czuć się bezpiecznie i pomoże Ci w oswojeniu lęku.

2. Naucz się oddychać. Oddychanie jest jednym z najlepszych narzędzi, aby poradzić sobie z lękiem. Spróbuj wykonać głęboki wdech i wydech, gdy poczujesz, że zaczynasz się denerwować i zaczynasz tracić panowanie nad sytuacją.

3. Uznaj swój lęk. Uświadom sobie, że Twoje obawy są normalne i zrozumiałe. Uświadomienie sobie tego może pomóc Ci przezwyciężyć lęk i przygotować się do wizyty u dentysty.

4. Zapytaj dentystę konkretne pytania. Jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz zadawać dentyście pytania, na przykład: jakie procedury są zaplanowane? Jak długo będą trwały? Jakie znieczulenie będzie stosowane?

5. Zrób sobie przerwę, jeśli trzeba. Jeśli czujesz, że zaczynasz się denerwować, możesz poprosić o przerwę, aby się uspokoić i zgromadzić siły.

Pamiętaj, że masz wsparcie w swoim lekarzu dentyście. Powiedz mu o swoim lęku i poproś o pomoc. Powinien być w stanie pomóc Ci stawić czoła Twojemu lękowi i przeprowadzić Cię przez wizytę.
proszę zajrzeć na mój blog - jest tam odpowiedni artykuł
sobaniec.pl/blog/lek-przed-dentysta-i-fobia-stomatologiczna