Dzień dobry, mam 40 lat, w stałym związku od kilku lat i mam ciągle problem z przedwczesnym wytryski

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 40 lat, w stałym związku od kilku lat i mam ciągle problem z przedwczesnym wytryskiem. Jeśli odbywam stosunek powoli, to mogę to robić dość długo. Jednak gdy partnerka zaczyna się widocznie bardziej podniecać, zazwyczaj moje podniecenie też rośnie błyskawicznie i wtedy już dochodzę bardzo szybko (zanim partnerka naprawdę się rozkręci). Partnerka deklaruje, że jej to odpowiada (sama ma raczej niewielkie potrzeby). Jednak cała sytuacja powoduje, że po stosunku moje samopoczucie zamiast urosnąć, to strasznie dołuje (samoocena beznadziejna, "znowu nawaliłem"). Miałem nadzieję, że w stałym związku samo się to wyleczy, ale nie widać końca.

Proszę o poradę, u kogo mam szukać pomocy? To temat na psychoterapię u seksuologa-psychologa, czy raczej wspomaganie się lekami, ćwiczenia?
Na początek doradzałabym konsultację z psychologiem seksuologiem. Ponieważ Pana problem nie zawsze jest tak samo nasilony, długość stosunku jest różna zależnie od sytuacji, to być może wystarczy zmiana technik, zastosowanie się do ćwiczeń ułożonych przez seksuologa. Leki zalecałabym w sytuacji kiedy problem jest zawsze taki sam - wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że ma on przyczyny biologiczne.