Dzień dobry. Mam 37 lat, wykryto u mnie wirusa HCV, przyjmuję Maviret. Zacząłem "czuć" wątrobę. To n

Dzień dobry. Mam 37 lat, wykryto u mnie wirusa HCV, przyjmuję Maviret. Zacząłem "czuć" wątrobę. To nie jest ból, ale takie jakby ciągnięcie np. przy wyprostowaniu lub dotknięciu tego miejsca. Czy tak może się dziać przy przyjmowaniu tego leku? W ulotce nie ma czegoś takiego w działaniach niepożądanych.

1 odpowiedź


Dzień dobry. Lek Maviret stosowany w leczeniu pWZW t.C jest lekiem bardzo dobrym. I jako taki nie powoduje opisanych objawów, jednocześnie bardzo skutecznie eliminując zakażenia HCV.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.