Dzień dobry, mam 33 lata i walczę z depresją od zawsze.Cierpię na nawracające lęki (do ludzi,nowyc

3 odpowiedzi
Mam 33 lata i walczę z depresją od zawsze.Cierpię na nawracające lęki (do ludzi,nowych miejsc, wyzwań), nerwicę, która nie daje mi funkcjonować, oraz bóle, które wg.lekarzy są objawami psychosomatycznymi. Nie ma dnia, żebym nie czuła smutku i przygnębienia.
Byłam u wielu psychologów i sesje dawały rezultat jedynie na parę dni, a potem znów było to samo. Od roku, leczę się u psychiatry - biorę leki (miałam specjalnie dopasowane do objawów i parę razy zmieniane). Uczestniczyłam też w terapii zbiorowej, będącej projektem jednej z łódzkiej fundacji. Trudno mi powiedzieć, czy przyniosła ona rezultat... Kilka miesięcy temu straciłam pracę i właściwie pogrążyłam się jeszcze bardziej. Mam problem z wychodzeniem z domu, odsuwają się ode mnie ludzie (męczę ich swoim smutkiem i narzekaniem), boję się nowych wyzywań i stresujących sytuacji. Doszło nawet do tego, że boję się dźwięku dzwoniącego do mnie telefonu. Najchętniej i najbezpieczniej czuję się w domu, zamknięta przed światem.
Potrzebuję pomocy. Moje małżeństwo mocno ucierpiało przez moje napady lękowe. Mąż robi co może, by mnie wspierać, ale rozumiem, że jego cierpliwość do mojej frustracji również kiedyś się skończy. Pani psychiatra zapewniła mnie, że zwiększenie dawki (75mg sertranormu i jedna tabletka ketrelu na na noc) pomoże mi i wkrótce wyjdę do ludzi. Jednakże, ja nie mogę tak długo czekać na efekty. Praca z psychologiem również tego nie przyspiesza.
Dzień dobry, nie wiem czy różnicuje Pani zawód psychologa od psychoterapeuty. Jeśli natężenie objawów jest duże i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, powinna Pani zostać objęta pomocą psychoterapeuty, który być może nawet przez lata będzie z Panią "pracował" nad powrotem do "normalnego" stanu. Pozdrawiam i życzę zdrowia! Agnieszka B.B.

Witam.Z Pani opisu wynika, że problemy, z którymi się Pani zmaga trwają od lat.Wydaje mi się zatem, że nie znikną w jednej chwili.Działanie leków, zwłaszcza określonej dawki, wymaga czasu, czyli po prostu kumulacji ich w organizmie.Dobrze jednak,gdy leki są tylko doraźnym rozwiązaniem w momencie,gdy naprawdę nie widzimy innego wyjścia. W leczeniu depresji dobre rezultaty daje psychoterapia, ale ona też jest procesem i wymaga cierpliwości i zaangażowania.Polecam też bardzo trening uważności, który jest świetnym narzędziem w leczeniu depresji - uznanym i przebadanym przez specjalistów. Choć depresja często oznacza życie w czarnej dziurze, to sam fakt, że pisze Pani o tym i szuka pomocy oznacza,że jest w Pani taka część, która ma wolę przetrwania. Proszę się tego trzymać i nie rezygnować z leczenia. Pozdrawiam.
Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za zaufanie :)

Mam nadzieję, że samo podzielenie się Swoimi doznaniami emocjonalnymi, przyniosło Pani ulgę.
Ucieszyło mnie, że poszukuje Pani dla Siebie optymalnego sposobu, by skutecznie radzić Sobie ze Swoim mocno obniżonym nastrojem.
Z zaprezentowanych przez Panią symptomów, postrzegam, że jest Pani świadoma, co u Pani, i z Panią się dzieje oraz, czego Pani doświadcza - ta świadomość jest ważną, by efektywnie mogła Pani pomóc samej Sobie.

Zachęcam Panią mocno, do podjęcia psychoterapii, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty.
Do podjęcia wyzwania/gotowości, by czasowo/energetycznie zaangażować się w terapię, oraz by aktywnie współpracować z Psychoterapeutą - a ponowne efekty pojawią się...
Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie dla dobrostanu.
Tak więc:
1. Pomocna byłaby dla Pani regularna aktywność fizyczna - jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Pacjentami/Klientami, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu.
2. Jak jest u Pani z suplementacją (chodzi m. in. o magnez (jak najwięcej "magnezu w magnezie") witaminy z grupy B
(B1, B2, B6, B12) wit. D3, selen.

Deficyty w/w również objawiają się też! spadkiem energii życiowej, apatią, uczuciem zmęczenia, obniżenia zdolności poznawczych, i innych...

Reasumując, proszę nie czekać i sięgnąć po niezbędne dla Pani wsparcie specjalistyczne.

Gdyby miała Pani życzenie pracy terapeutycznej, zapraszam serdecznie do kontaktu, via Skype (Irena Mielnik-Madej).

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz! potrzebne,