Dzień dobry. Mam 31 lat. Jestem kobietą.Od 2 tygodni mam bóle nog jak nigdy w życiu. Bol przypomina

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 31 lat. Jestem kobietą.Od 2 tygodni mam bóle nog jak nigdy w życiu. Bol przypomina zakwasy,lub tak jakby na zmianę pogody. Mam spiete miesnie nog. Nogi bardzo napiete. Nolą nawet pośladki.Co ciekawe bol nie dokucza w nocy ami podczas chodzenie. Dokucza najgorzej podczas siedzenia i stania. Do tego kiedy sie połoze czuje jakby drgania w tych nogach. Bol ciągnie sie od bioder w dół aż po stopy. Jest rwąco-palacy. Chwilowa ulge przynoszą mi gorace prysznice lub kąpiele,lub smarowanie mascia rozgrzewajaca. Czuje jaakby ktos w nogi wbijał mi zimne szpilki.Nogi sa juz tak obolałe że az mi sie trzesa i nie mam w nich siły.Prześwietlenie kr.lędzwiowego :
Mała lewowypukla skolioza kr.L-S.Dyskretne przewężenie przestrzeni miedzykrękowej l5-S1. Miałam równies usg doppler tetnic brzusznych i aorty. Napisze po krótce: aorta brzuszna prawidlowej szerok.i prawidlowym przepływie. Tetnice udowe wspolne,początkowe odcinki tętnic udowych głębokich i powierzchniowych drożne z prawidłowym przeplywem krwi.. W zakresie badania żyła główna dolna żyły biodrowe wspólne i zew. drożne bez cech zakrzepicy.Aorta brzuszna oraz odchadzace tetnice bz patologicznych. Moje pytanie brzmi- czy te usg moze wykluczyc przyczyny żylno/naczyniowe w nogach? Gdzie mam szukac przyczyny i do kogo sie udac? Jak moge uśmierzyc ból?Bardzo prosze o pomoc.
Witam. Co do spraw żylno/naczyniowych warto byłoby udać się do lekarza - chirurga naczyniowego. Aczkolwiek robiony był już doppler - wyszło wszystko ok, więc myślę, że ten temat można wykluczyć.

Co do bólu i jego uśmierzenia. Tutaj niestety, ale internetowo wróżymy z fusów. Musiałaby Pani zostać przebadana przez fizjoterapeutę w kilku kierunkach. Najlepiej proszę szukać osoby po szkoleniach z terapii manualnej, powięziowej i technik krótkodźwigniowych na kręgosłup (HVLA) - co do ostatniego nie zaleca się gwałtowniejszych technik na kręgosłupie z racji przewężenia L5-S1, dlatego HVLA byłby odpowiedniejszy z racji na znikome ryzyko powikłań.

Proszę udać się do fizjoterapeuty. Spróbuje ustalić przyczynę lub odeśle na dalsze badania. Pozdrawiam!