Dzień dobry Mam 20 lat, jestem strasznie przewrażliwioną osobą, zawsze doszukuje się nie wiadomo cz

2 odpowiedzi
Dzień dobry
Mam 20 lat, jestem strasznie przewrażliwioną osobą, zawsze doszukuje się nie wiadomo czego w zachowaniach innych, ciężko jest mi zaufać drugiej osobie, osądzam ją bez wysłuchania jej wersji wydarzeń. Często popadam ze skrajności w skrajność co jest strasznie już męczące. Nie potrafię otwarcie powiedzieć bliskiej osobie jak się czuje, gdy chce się przed kimś otworzyć dostaje jakby ataku paniki i rezygnuje. Do jakiego lekarza najlepiej się udać psycholog czy raczej psychiatra żeby pomógł mi rozwiązać chociaż część z tych problemów?
Dzień dobry,
zachowania, które Pani opisuje mogą być bezpośrednio związane z Pani młodym wiekiem, nie muszą być wcale objawem choroby. Myślę, że warto by umówiła się Pani na spotkanie z psychologiem, który pomoże Pani zdiagnozować co Pani dolega i czy wymaga to konsultacji psychiatrycznej. W związku z charakterem Pani objawów mogę się domyślać, że będzie Pani potrzebować spotkać się z kilkoma specjalistami, by znaleźć osobę, przy której czuje się Pani dobrze. Warto poszukać takiej osoby i się nie poddawać, przy pierwszych niepowodzeniach. Dopiero ze specjalistą, przy którym się Pani czuje bezpiecznie, będzie Pani mogła nawiązać terapeutyczną relację. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
W tym co Pan/i pisze widzę sporo cierpienia i przytłoczenia z jakim musi się Pan/i mierzyć. Na samym początku chciałabym pogratulować decyzji i kroków jakie Pan/i podjął w celu poprawy własnego funkcjonowania, ponieważ mam poczucie że w perspektywie samopoczucia mogło nie być to dla Pana/i łatwe. W celu otrzymania pomocy proszę jak najszybciej udać się do psychologa-psychoterapeuty (osoby, która ukończyła 5-letnie studia psychologiczne oraz jest certyfikowanym psychoterapeutą), który w procesie diagnostycznym pokieruje Pana/Panią co do dalszych kroków. Jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno skieruje Pana/Panią także do lekarza psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie,
Arleta Wiśniewska