Dzień dobry, mam 16 lat podczas kontaktu z moją dziewczyną dostaje wzswodu ( nawet w takich sytuacja
2
odpowiedzi
Dzień dobry, mam 16 lat podczas kontaktu z moją dziewczyną dostaje wzswodu ( nawet w takich sytuacjach jak przytulanie, całowanie)
i do tego wydziela sie wtedy preejakulat. Czuje ze tego nie kontroluje mimo ze utrzymuje normalne myśli itd. Do tego potrafie miec wzwod bez powodu w ciągu dnia nawet jeśli nie występują żadne czzynniki ( nie jest to częste ale się zdaża). Jeśli chodzi o dochodzenie to wydaje mi się ze nie mam przedwczesnego wytrysku, czasem wystepuje ale są to pojedyncze sytuacje gdy naprzyklad mam dluższą przerwe. Ostatnio tez zacząłem doświadczać zmaz nocnych, a dotychczas nigdy u mnie nir występowaly a z tego co mi wisdomo zaczynaja sie one duzo wcześniej. Co moge zribic z taka sytuacja, gdyż szczególnie z pierwszym problemem jest to dla mnie niekomfortowe i przeszkadza w relacjach z partnerką ( dopowiem jeszcze ze zaczeło sie to wydarzac półtora roku temu, wcześniej tak nie miałem i wystepowalo tez w poprzednim związku) Proszę o pomoc, jak moge temu zaradzić?
i do tego wydziela sie wtedy preejakulat. Czuje ze tego nie kontroluje mimo ze utrzymuje normalne myśli itd. Do tego potrafie miec wzwod bez powodu w ciągu dnia nawet jeśli nie występują żadne czzynniki ( nie jest to częste ale się zdaża). Jeśli chodzi o dochodzenie to wydaje mi się ze nie mam przedwczesnego wytrysku, czasem wystepuje ale są to pojedyncze sytuacje gdy naprzyklad mam dluższą przerwe. Ostatnio tez zacząłem doświadczać zmaz nocnych, a dotychczas nigdy u mnie nir występowaly a z tego co mi wisdomo zaczynaja sie one duzo wcześniej. Co moge zribic z taka sytuacja, gdyż szczególnie z pierwszym problemem jest to dla mnie niekomfortowe i przeszkadza w relacjach z partnerką ( dopowiem jeszcze ze zaczeło sie to wydarzac półtora roku temu, wcześniej tak nie miałem i wystepowalo tez w poprzednim związku) Proszę o pomoc, jak moge temu zaradzić?
To, co opisujesz, wcale nie musi oznaczać, że coś jest „nie tak” . Twoje ciało po prostu bardzo intensywnie reaguje, a Ty sam jesteś na etapie życia, w którym układ hormonalny i nerwowy potrafią działać trochę „na własnych zasadach”. Zdarza się to wielu chłopakom w podobnym wieku, choć nie wszyscy o tym mówią. Wzwody w sytuacjach bliskości (jak przytulanie, całowanie), obecność preejakulatu czy nawet spontaniczne reakcje fizjologiczne bez wyraźnego bodźca — to wszystko są rzeczy, które mogą się pojawiać w okresie dojrzewania i wzmożonej wrażliwości układu seksualnego. To, że Ty zachowujesz spokój, nie masz pobudzających myśli, a mimo to ciało reaguje może być związane z automatycznymi, niezależnymi od woli reakcjami nerwowymi.
To też ważne, że piszesz, że to dla Ciebie krępujące i wpływa na relację. I właśnie dlatego warto, żebyś mógł porozmawiać o tym spokojnie i bez wstydu najlepiej w bezpośrednim kontakcie z osobą, która zajmuje się tym zawodowo. Proponuję, żebyś umówił się na spotkanie z psychologiem lub seksuologiem. To nie musi być nic poważnego – po prostu rozmowa, która pomoże Ci lepiej zrozumieć, co się dzieje z Twoim ciałem i jak nad tym stopniowo zyskać większą kontrolę, jeśli tego potrzebujesz.A tak w ogóle to dobrze, że reagujesz i chcesz coś z tym zrobić — to bardzo dojrzałe.
Jeśli będziesz chciał, jestem do dyspozycji.
To też ważne, że piszesz, że to dla Ciebie krępujące i wpływa na relację. I właśnie dlatego warto, żebyś mógł porozmawiać o tym spokojnie i bez wstydu najlepiej w bezpośrednim kontakcie z osobą, która zajmuje się tym zawodowo. Proponuję, żebyś umówił się na spotkanie z psychologiem lub seksuologiem. To nie musi być nic poważnego – po prostu rozmowa, która pomoże Ci lepiej zrozumieć, co się dzieje z Twoim ciałem i jak nad tym stopniowo zyskać większą kontrolę, jeśli tego potrzebujesz.A tak w ogóle to dobrze, że reagujesz i chcesz coś z tym zrobić — to bardzo dojrzałe.
Jeśli będziesz chciał, jestem do dyspozycji.
Zapraszam do gabinetu na sesję.
Podobne pytania
- Witam. Mała prośba do ekspata. W protokole z badania tarczycy dr. wpisała: Pojemność tarczy: 2,7x1,4x4,8cm, V-9,8 ml 1,4x1,5x4,4 cm V- 4,8 ml Co razem daje 14,6 ml Norma dla mężczyzn jest 15-25ml Pragnę podkreślić że skończyłem obecnie 40-tke i mam 190 cm Następnie wprowadzając same…
- Dzień dobry igg WB pozytywny igm negatywny punkcja wynik graniczny bartonela igg igm graniczna czy to jest bolerioza objawy pogorszenie wzroku źle samopoczucie zawroty u bóle głowy bark siły
- Dobry wieczór. Czy w przypadku bordeline da się tak ustawić leki, żeby osoba funkcjonowała na tyle dobrze, żeby nie szantażowała samobójstwem? Z jakimi zachowaniami trzeba się liczyć przy tej chorobie. Ileś terapii ma za sobą, kobieta 40 lat. Dziękuję.
- Dzień dobry robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowie w brzuch Po jednej stronie zrobił się spory siniak i bolesne zgrubienie ,guzek Czy powinnam się martwić, czy to ustapi , jak mogę sobie pomoc? Bardzo proszę o odpowiedź i poradę
- W klinice leczenia niepłodności przepisano mi Utrogestan, brałam go 2 razy dziennie od 19.03. do 28.03. zakończone branie z powodu niskiej bety HCG (0,92 mlU/ml). Miesiączki jeszcze nie dostałam zarazem jest to mój najdłuższy cykl bo już trwa 37 dni. Czy jest się czym martwić? Albo czy da się…
- Witam, mam 22 lata i mam problem, który chciałbym rozwiązać. Konkretnie coś, co wygląda na polipa w gardle/przełyku. Mam to w zasadzie od kiedy pamiętam, tzn nie pamiętam już czasu, kiedy tego nie miałem. Tzn 10 lat lub dłużej co najmniej. Nic się w zasadzie z tym nie dzieje, poza tym, że ekstremalnie…
- Witam, mam 22 lata i mam problem, który chciałbym rozwiązać. Konkretnie coś, co wygląda na polipa w gardle/przełyku. Mam to w zasadzie od kiedy pamiętam, tzn nie pamiętam już czasu, kiedy tego nie miałem. Tzn 10 lat lub dłużej co najmniej. Nic się w zasadzie z tym nie dzieje, poza tym, że ekstremalnie…
- Gdzie moge znalesc darmowy czat z psychologiem bo dzisiaj bylam u psychologa fajna jest ale musialam robic testy i sie poplakalam i mowila ze mam sama podjac decyzje czy chce chodzic na terapie
- Dzień dobry, czy 6 dni po botoksie twarzy można iść do fryzjera? Dokładnie chodzi mi o intensywny, niekontrolowany strumień bardzo ciepłego powietrza na twarz z suszarki.
- Rezonans magnetyczny wykazał złożoną szczelinę pęknięcia w trzonie i rogu tylnym łąkotki bocznej. Czy leczenie zachowawcze ma sens w przypadku osoby trenującej siłowo, która planuje podjąć się dobrowolnej służby wojskowej, co wiązałoby się z kilku miesięcznym szkoleniem? Jakie jest ryzyko pogłębienia…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.