Dzień dobry. Jestem w 8 tyg. ciąży. Zjadłam sushi z surową rybą (nie zauważyłam że była surową od ra
Jestem w 8 tyg. ciąży. Zjadłam sushi z surową rybą (nie zauważyłam że była surową od razu), było tej ryby trochę, ale było. Czy istnieje szansa zakażenia dziecka albo mnie jakąś chorobą przez to?
1 odpowiedź
Z chorób które nasuwają się na myśl należałoby wymienić Toksoplazmozę (czynnik ryzyka w postaci spożywania surowego mięsa - kwestia higieny przygotwania posiłku - ryzyko dla rozwijającego się dziecka w postaci tokosoplazmozy wrodzonej) oraz ew. Difylobotriozę (ryzyko ze względu na powodowanie niedoboru witaminy B12). Sugerowałbym również kontakt z położnikiem w razie jakichkolwiek wątpliwości lub celem rozważenia dalszej diagnostyki.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

