Dzień dobry. Jestem mamą 26 miesięcznego chłopca, który mówi tylko kilka słów takich jak nie,daj,pap

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem mamą 26 miesięcznego chłopca, który mówi tylko kilka słów takich jak nie,daj,papa. Po za tymi słowami udaje mowę zwierząt i to tylko też nie licznych. Jeśli coś potrzebuje to przyjdzie po mnie i chwyci za rękę aby pokazać o co synkowi chodzi. Do tego jest strasznie wstydliwy. U lekarza chowa mi głowę w moją klatkę piersiową, od nowych twarzy ucieka i jak wychodzę z samochodu to płaczę. Dodam że mieszkamy za granicą i słyszy 2 języki. Oprócz tego mój starszy syn w wieku 22 lat ma podejrzenie choroby ADD. Czy młodszy syn też wskazuję te objawy. Proszę o pomoc
Dzień dobry, problemy jakie Pani opisuje nie wystarczą do postawienia diagnozy oraz wsparcia. Zapraszam na konsultację online.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

26 MSC to dopiero 2 lata i 2 miesiące zapraszam pokażę zabawy z dzieckiem, jakie warto wdrożyć zamiast się martwić. Również on line. Gdyby była Pani w Polsce zapraszam do gabinetu. Proszę kupić bajki Kicia Kocia z okienkami. A także prosić dziecko, aby patrzyło na panią jak Pani mówi. Polecam krótkie komunikaty: pokaż daj, co to jest, nazwij.
Po ukończeniu drugiego roku życia dziecko powinno mówić dużo więcej słów oraz zacząć budować zdania. Dwujęzyczność nie jest powodem problemów. W tym wieku terapię logopedyczną dziecka prowadzi się w formie zabaw. Proponuję skontaktować się z logopedą w kraju Pani zamieszkania bądź z logopedą polskim, zwłaszcza jeśli w domu dziecko słyszy głównie język polski. Zachęcam do obserwacji słuchu dziecka i ewentualnego wykonania badania słuchu. Zapraszam na konsultacje on line.