Dzień dobry, Jestem kobietą i mam 19 lat. Mam dziwne objawy o których nie mogę znaleść nic w intern

1 odpowiedzi
Jestem kobietą i mam 19 lat. Mam dziwne objawy o których nie mogę znaleść nic w internecie ani lekarze nie potrafią powiedzieć z czego to może być, jedynie sugerują, że to stres, nerwica lub niedobory witamin. Czuję osłabienie nóg i lewej ręki, uczucie drętwienia (tylko w lewej nodze), drżenie gdy podnoszę nogi do góry stoją. Raz w nocy obudziłam się i lewa noga była bardzo zdrętwiała że nie czułam jej prawie. Przez cały dzień towarzyszy mi to uczycie w lewej nodze takie nie do opisania, nieprzyjemne uczucie dyskomfortu, jakby noga miała mi zaraz zdrętwieć, ciężko mi z tym zasnąć ponieważ nie wiem co mam z tą nogą zrobić żeby przestało, czasem mam też takie dziwne uczycie w głowie, nie jest to ból tylko bardziej dyskomfort. Coraz bardziej myślę, że to bardzo możliwa nerwica ponieważ mam myśli, że jak czegoś nie zrobię to coś stanie się mi lub moim bliskim. Zawsze jak jestem poza domem to boje się, że zaraz zemdleje albo coś się stanie. Czasem boje się zasypiać ponieważ myśle, że rano mogę się nie obudzić. Bardzo się wszystkim przejmuje, mam wrażenie że przerasta mnie życie i sobie nie radze. Wszystko to zaczęło się na początku czerwca tego roku. Na nic nigdy nie chorowałam, jedynie na co się leczę to na niedoczynność tarczycy od 2018, przeczytałam w internecie, że to może przez tarczyce występują u mnie takie stany lęku i strachu. Czuje się tym przygnębiona bo nie wiem gdzie się udać i jak sobie pomóc, bardzo mnie to męczy. Miałam nawet pare razy myśli, żeby udać się do psychologa ale boje się, że to nic nie da.
Witam. Zdecydowanie wygląda to na objawy nerwicowe (lękowe). Proszę się udać do psychiatry (np. w ramach teleporady). Jeśli będzie to wskazane, psychiatra zleci lek. Pozdrawiam i życzę poprawy.